[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

فارس قطب دارویی کشورمی‌شود ، روزنامه شیراز نوین

آغاز عملیات اجرایی  شهرک صنعتی تخصصی صنایع دارویی درمنطقه  بیضا شهرستان سپیدان  با حضور معاون امور مجلس رئیس‌جمهور. 
با حضور معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، استاندار فارس، نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلا‌می‌ و جمعی از مسئولان استان، کلنگ عملیات اجرایی  شهرک صنعتی تخصصی سپیدان ۲ با محوریت استقرار صنایع تخصصی  دارویی به زمین زده شد.
به گزارش روابط عمو‌می‌شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس، معاون امور مجلس رئیس‌جمهور در آیین آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی شهرک تخصصی دارویی (سپیدان 2) با بیان اینکه با توجه به جایگاه استان فارس به عنوان قطب پزشکی کشور و منطقه، ایجاد این شهرک صنعتی می‌تواند به‌عنوان یکی از پیشران‌های ‌توسعه اقتصادی استان و ایجاد اشتغال پایدار مطرح شود، گفت: ایجاد این شهرک صنعتی با رویکرد تخصصی استقرارصنایع دارویی استان فارس را به‌عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های ‌صنعت دارویی وتجهیزات پزشکی مطرح خواهدکرد.
حسینعلی امیری با بیان اینکه دشمنان، با ایجاد جنگ اقتصاد تحمیلی اقتصاد کشور را نشانه گرفتند و تلاش زیادی برای اعمال تنگناهای اقتصادی به کشور انجام داده‌اند، گفت: خوشبختانه با اتحاد و همدلی و همراهی موجود درکشور تاکنون به اهداف خود نرسیده و بعد از این هم موفق نخواهند شد.
 معاون امور مجلس رئیس‌جمهور با بیان اینکه نگاه ما به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان باید نگاه به مجاهدان عرصه اقتصادی باشد، گفت: امروز در شرایط جنگ اقتصادی به سر ‌می‌بریم و افرادی که در این عرصه  کارآفرینی ‌می‌کنند نقش رزمندگان جهاد اقتصادی را برعهده دارند.
معاون رئیس‌جمهور افزود: بر اساس تحلیل‌ها ‌۲۴ ماه آینده، ماه‌های‌ پررونقی برای کشور خواهد بود و آینده روشن در انتظار کشور است و همه باید  تلاش کنیم یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های ‌قدرت ملی که اتحاد و وحدت و همدلی است  را حفظ کنیم. امیری اضافه کرد: هر صدایی که ایجاد تفرقه کند و مردم را ناامید کند آن صدا، صدای دشمن است.
استاندار فارس نیز در سخنان کوتاهی در این مراسم خواستار تسریع در ایجاد زیرساخت‌ها در این شهرک صنعتی و واگذاری آن به سرمایه‌گذاران شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس در این مراسم گفت: این شهرک صنعتی در فاز اول در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار ایجاد خواهد شد که در فازهای توسعه مساحت آن به بیش از ۴۰۰ هکتار خواهد رسید.
احد فتوحی افزود: این شهرک صنعتی از مصوبات هیئت دولت است  که در آن بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر خواهند شد که پیش‌بینی ‌می‌شود در این واحدها برای افزون بر 5 هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود.
 وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ایجاد این شهرک صنعتی، استقرار صنایع مرتبط با دارویی و تجهیزات پزشکی و نیز فرآوری گیاهان دارویی است، گفت: در برخی از زون‌های‌ این شهرک نیز بر اساس  ضوابط استقرار واحدهای صنعتی، سایر صنایع مستقر خواهند شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی فارس با بیان اینکه به زودی و با حمایت استاندار فارس و دستگاه‌های اجرایی استان عملیات اجرایی زیرساخت‌ها ‌انجام خواهد شد، گفت: برای اجرای زیرساخت‌ها ‌نظیر راه‌دسترسی، زیرسازی و  آب و برق و گاز افزون بر ۵۰ میلیارد ریال  اعتبار اولیه پیش‌بینی  شده که در بودجه سنواتی تخصیص خواهد یافت.
وی اضافه کرد: تاکنون بیش از 20سرمایه‌گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرک صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند. فتوحی در ادامه با بیان اینکه این شهرک صنعتی، ششمین شهرک صنعتی شهرستان سپیدان  است گفت: با توجه به تکمیل بودن برخی از شهرک‌ها‌ و نواحی صنعتی این شهرستان، ایجاد این شهرک صنعتی در دستور کار قرار گرفت. وی افزود: علاوه بر شش شهرک صنعتی دولتی در این شهرستان، دو شهرک صنعتی تخصصی غیردولتی نیز به فعالیت ‌می‌پردازد و شهرستان سپیدان از نظر تعداد شهرک‌های‌صنعتی عنوان نخست را در استان به خود اختصاص داده است.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی