[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

پیش‌بینی برنامه‌های راهپیمایی عظیم اربعین ، روزنامه شیراز نوین

تسهیل و تسریع در ارائه خدمات مناسب به زائران دستور کار ستاد اربعین استان می‌باشد. قائم مقام ستاد اربعین حسینی در سومین جلسه هماهنگی کمیته‌های تخصصی ستاد اربعین حسینی (ع) ضمن تأکید بر مردم محوری اربعین خواستار برنامه‌ریزی با اطلاع‌رسانی مناسب کمیته‌های ذیل ستاد استانی گردید.
سومین جلسه هماهنگی کمیته‌های تخصصی ستاد هماهنگی اربعین حسینی(ع) ۱۳۹۸ استان فارس با حضور قائم مقام ستاد اربعین (معاون گردشگری و امور زائرین استانداری ) پس از تلاوت کلام الله مجید و گزارش رؤسای کمیته‌های سیزده گانه برگزارشد. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، ظفر افشون معاون گردشگری و امور زائرین استانداری  بیان داشتند که گزارش فعالیت‌های انجام گرفته کمیته‌ها در اسرع وقت به دبیرخانه ستاد اربعین استان ارائه و نظارت مستقیم متولیان امر بر این راهپیمایی عظیم و جهانی در اولویت برنامه‌های رؤسای کمیته‌ها قرار گیرد.
وی افزود: مراسم اربعین علاوه بر اینکه  فرصتی برای ترویج آموزه‌های نهضت عاشورا می‌باشد و نمادی از فرهنگ عمومی مردم ایران و به‌خصوص مردم فهیم استان فارس خواهد بود،  از کمیته اطلاع‌رسانی و مستندسازی خواستند اطلاع رسانی به موقع را به‌صورت سمعی و بصری داشته‌باشند. معاون استاندار فارس بر برنامه‌ریزی و تسهیل هر چه بهتر حمل و نقل زائران به شلمچه تأکید و از ریاست کمیته حمل و نقل و سوخت خواستند که برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی‌های‌لازم در خصوص ارائه خدمات و سوخت‌رسانی به وسایل نقلیه زائران داخلی و خارجی را مدنظر قرار دهند.
ایشان همچنین از مسئولان کمیته بهداشت و درمان خواستند ضمن پیش‌بینی مراکز بهداشتی و درمانی، اطلاع رسانی در خصوص مسائل بهداشتی و بیماری‌های واگیردار و نحوه مقابله با آن به زائران اقدامات لازم را معمول دارند. گفتنی است با عنایت به گزارش ارائه شده متولیان امرستاد هماهنگی اربعین حسینی (ع) استان فارس هر ساله به میلیون‌ها زائر اربعین حسینی در استان و مرز شلمچه و مسیر پیاده‌روی اربعین در کشور عراق خدمات اقامتی، رفاهی، بهداشتی و غیره را ارائه می‌نماید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی