[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

مجیدی از نمازی چه می‌خواهد؟، روزنامه شیراز نوین

بازیکن سابق برق و فجرسپاسی شیراز اعتقاد دارد در کنار مربی محبوبی چون فرهاد مجیدی در تیم امید باید یک مربی تاکتیکی قوی قرار بگیرد. به گزارش تسنیم، امیرحسین پیروانی، سرمربی پیشین تیم فوتبال جوانان کشورمان درباره شرایط این روز‌های تیم فوتبال امید ایران گفت: قطعاً باید برای تیم امید نگران باشیم. ما در تیم‌های پایه هیچ وقت هزینه نداریم، ما سرمایه‌گذاری داریم. در تیم‌های پایه ما ابتدا شناسایی بازیکن و بعد از آن تقویت آن‌ها را داریم. تیم‌های پایه باید تیم‌هایی باشند که تیم بزرگسالان را حمایت کنند. ما در سال‌های گذشته آن حمایتی را که از تیم بزرگسالان می‌شود، از تیم‌های پایه نداریم. همیشه مشکلات خاصی است که می‌توان بررسی کرد. الان موقع خوبی است که مشکلات را برطرف کنیم تا پنج ماه دیگر در مسابقات به مشکل نخوریم.
پیروانی ادامه داد: من در سه سال قبل مربی تیم جوانان بودم و با همین بازیکنان، همان سال آقای چمنیان سرمربی تیم نوجوانان بود و هر دو تیم به جام جهانی صعود کردند. تیم جوانان با تیم ازبکستان بازی کرد، همان تیمی‌ که هفته گذشته چهار گل به تیم امید ما زد، مقابل تیم ما تن به شکست داد. چطور می‌شود که بعد از دو سال همان تیم ازبکستان رشد می‌کند و در یک بازی با چهار گل تیم ما را شکست می‌دهد؟! باید بررسی شود که در این مسیر چه اتفاقاتی برای تیم ما افتاده است. تک تک بازیکنان جوانان و نوجوانان آن زمان الان در لیگ برتر بازی می‌کنند، در استقلال، فولاد، سپاهان، پرسپولیس و... منتها بازیکنان ما بعد از تیم‌های پایه رها شدند و اردو‌های کاملی نداشتند. الان خیلی زمان می‌برد که کادرفنی تیم امید از توانایی بازیکنان شناخت پیدا کند و بازیکنان هم با تفکرات سرمربی آشنا شوند. ما در برگزاری اردو‌ها دچار مشکل هستیم و از طرفی دیگر هم باشگاه‌ها بازیکنان را به خوبی در اختیار تیم امید قرار نمی‌دهند.
وی در پاسخ به این سؤال که «بعد از دو بازی دوستانه مقابل ازبکستان، فرهاد مجیدی اعلام کرد که در کارش دخالت می‌کنند. آیا در تیم امید عدم برنامه‌ریزی وجود دارد؟»، تصریح کرد: مجیدی در ذهنش این بوده است که یک مربی اسپانیایی به تیم اضافه کند، ولی فدراسیون فوتبال به خاطر مشکلات اقتصادی با این درخواست موافقت نکرد. بعد از آن هم یک مربی دیگر را معرفی کردند که موافقت نشد و بعد از آن آقای نمازی که در تیم‌های پایه هم کار کرده است، به کادر اضافه شد. باید دید که این انتخاب از طرف کادرفنی بوده یا کمیته فنی انتخاب کرده است. باید هماهنگی بین کادرفنی به وجود بیاید. الان مشخص است که مجیدی از نمازی چه می‌خواهد؟ آیا ارتباطی بین کادرفنی برقرار می‌شود؟ این مشکلاتی که برای تیم امید پیش می‌آید به خاطر همین نوع ارتباطات است که فعلاً مشکل‌ساز شده.
سرمربی پیشین تیم جوانان درباره این موضوع که اگر به المپیک صعود نکنیم، ممکن است مجیدی در فوتبال ما بسوزد، گفت: من از واژه سوختن استفاده نمی‌کنم، ولی طبیعی است که هر مربی بهتر است که با آموزش و تجربه بیشتر کار کند. بهتر است که یک مربی در ابتدای راه در کنار مربیان بزرگ حضور داشته باشد. مربیان بزرگ تصمیماتی که می‌گیرند خیلی مهم است و مربیانی که در کنار آن‌ها حضور دارند، می‌توانند تجربه لازم را کسب کنند و اگر این اتفاق برای مجیدی می‌افتاد، بهتر بود. مجیدی قطعاً به یک جمع‌بندی رسیده بود که می‌تواند مسئولیت تیم امید را برعهده بگیرد. در تیم‌های پایه نتیجه اولویت دارد. جابه‌جایی‌ها تیم‌های ما را با مشکل مواجه می‌کنند. در حال حاضر مشکل تیم امید چینش نادرست بازیکنان است و بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی‌شان بازی می‌کنند.
پیروانی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفتگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که مجیدی تجربه کافی را در رده‌های پایه نداشت، آیا با توجه به این موضوع این قدرت را داریم تا آماده شویم برای مسابقات المپیک، بیان کرد: دیگر رقیب ما در آسیا کره، ژاپن، عربستان و استرالیا نیستند. ویتنام، اردن، قطر، ازبکستان حریفان ما هستند و در سال‌های آینده یمن و تاجیکستان هم به ما می‌رسند. تیم‌ها رشد می‌کنند. ۱۴ سال پیش کلینزمن که محبوب بود سرمربی تیم ملی آلمان شد و در کنارش یک مربی کاملاً تاکتیکی به نام یواخیم لو گذاشتند. مجیدی هم بسیار محبوب است و ما می‌توانستیم در کنارش از یک مربی باتجربه استفاده کنیم. هنوز هم دیر نشده است، هرچند روز‌های طلایی را از دست دادیم. اگر یک مربی تاکتیکی کنار مجیدی باشد باز هم شانس برای موفقیت داریم. مربیان تیم امید بهتر می‌توانند نسبت به کیفیت بازیکنان ارنج تیم را بچینند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی