[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

انهدام باند سارقان سند نمره خودرو، روزنامه شیراز نوین

جانشین پلیس آگاهی استان از شناسایی و انهدام باند 6نفره سارقان حرفه‌ای سند نمره کار و کشف 50 دستگاه خودرو  مسروقه خبر داد.
سرهنگ «کاووس حبیبی»در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو سواری در شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری باند سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. سرهنگ «حبیبی» بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند یک نفر از اعضای این باند که با یک سواری 405 مسروقه در حال تردد در شیراز بود را شناسایی و دستگیر کنند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان در بررسی‌های اولیه به غیر اصیل بودن ارکان و سند نمره بودن خودرو مشکوک شدند، خاطر نشان کرد: با قوت گرفتن این احتمال که موضوع سند نمره کردن کار یک باند حرفه‌ای است، تحقیقات گسترده در این خصوص آغاز کردند.
جانشین پلیس آگاهی استان تصریح کرد: متهم در بازجویی فنی و تخصصی اقرار کرد که با همدستی 5 نفر از دوستانم خودروهای تصادفی را با اسناد و مدارک خریداری و سپس خودروهای مشابه آن سرقت می‌کردیم و در کارگاه‌های ضایعاتی با تعویض و جابجایی ارکان فنی، آنها را سند نمره و سپس به فروش می‌رساندیم.
وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی مطلع شدند که اعضای باند در شهرستان‌های فسا، داراب و یزد سکونت دارند، عنوان داشت: مأموران موفق شدند با اخذ نیابت قضائی، طی 3 عملیات جداگانه هر 5 نفر دیگر اعضای باند را در مخفیگاهشان شناسایی و دستگیر کنند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از اعضای این باند تا کنون 50 دستگاه خودرو سواری سند نمره و مسروقه کشف شده است، افزود: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی