[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

رمال اینستاگرامی رسوا شد ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین به نقل از پایگاه خبری پلیس فارس، رئیس پلیس فتا استان گفت: خانمی جوان که در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام اقدام به کلاهبرداری از طریق رمالی به مبلغ یک‌میلیارد و 200میلیون کرده بود، شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ «امیرحسین سلیمانی» بیان داشت: در پی شکایت خانمی میانسال مبنی بر کلاهبرداری با ترفند فالگیری و رمالی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، ضمن تشکیل پرونده، رسیدگی به موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت. سرهنگ سلیمانی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکیه، معلوم شد مدتی پیش وی در یک صفحه اینستاگرامی عضو شده است که مدیر صفحه خود را فالگیر معرفی می‌کند و شخص فالگیر با دادن وعده‌های پوچ، ‌شاکیه را فریب داده و از وی مبلغ یک‌میلیارد و 200میلیون ریال کلاهبرداری کرده است. وی خاطر‌نشان کرد: با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی در یکی از محلات شیراز دستگیر شد.
این مقام انتظامی گفت: در بازجویی‌های اولیه، متهم که خانمی جوان بود، منکر هرگونه بزه ارتکابی می‌شد، ولی پس از مواجه شدن با دلایل و مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان پلیس فتا، به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و بیان داشت با ایجاد صفحه‌ای در اینستاگرام با عنوان فالگیری و رمالی پس از جلب اعتماد شاکی و سوءاستفاده از سادگی وی و دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از او نموده است.
رئیس پلیس فتا فارس تأکید کرد: افراد سودجو غالباً مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند. تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند. لذا از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که از طریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود، اعتماد نکرده و به هیچ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی