[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

رونمایی از مجموعه کتاب «مهارت‌های ‌زندگی» ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین رونمایی از مجموعه کتاب راهنمایی عملی مهارت‌های‌زندگی که هم‌زمان با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی برگزار شد، دانش‌آموزان را پدران و مادران آینده و ثروت‌های‌اصلی کشور خواند که با موفقیت آنها، ایرانی سربلند خواهیم داشت.
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» در این آئین، همکاری پدران و مادران با مربیان را موجب بهبود فرآیندهای تربیت فرزندان دانست و گفت: بسیاری از مسایل و معضلات اجتماعی را‌می‌توانیم در مدارس حل کنیم، مسایلی مانند ترافیک، احترام به یکدیگر، صبر و تحمل و رعایت حقوق همدیگر‌می‌تواند با آموزش در مدارس حل شود.
 او ادامه داد: اگر بتوانیم روش درست زندگی را در مدارس آموزش دهیم، مسایل موجود جامعه رفع‌می‌شود، بسیاری از بیماری‌ها و استرس‌ها نیز‌می‌تواند با آموزش صحیح در مدارس، آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها حل شود.
دکتر بهادر در ادامه به نقش کلیدی مربیان و معلمان در این زمینه اشاره کرد و گفت: ریشه و اصالت ما، فرهنگ و اخلاق ایرانی اسلامی است که باید به فرزندان خود منتقل کنیم تا با تلاش آنان، ایرانی آباد و سربلند داشته‌باشیم.
مسئول دبیرخانه هیئت امنای مجتمع علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در حاشیه این برنامه گفت: مجموعه کتاب راهنمایی عملی مهارت‌های‌زندگی، برای شش مقطع ابتدایی رونمایی شد.
دکتر «محمد حبیبی» با بیان اینکه این مجموعه کتاب از سوی تیم مهارت‌های‌زندگی و اساتید دانشگاه تهیه شده است، افزود: این کتاب با قصه و داستان آغاز‌می‌شود و با کمک بازی‌ها‌ و پویانمایی‌های‌ایرانی اسلامی، مهارت‌های‌زندگی به دانش‌آموزان آموزش داده‌ می‌شود. این آئین با حضور دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سید منصور کشفی» مشاورعالی رئیس دانشگاه، دکتر «کوروش عزیزی» معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر «کرامت الله افراشی» مشاور رئیس دانشگاه در امور اجتماعی شدن نظام سلامت، دکتر«سیدروح الله حسینی» مدیر روابط عمومی دانشگاه، دکتر «محمد فیاض‌پور» سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس، صبح دیروز، یکم مهر، هم‌زمان با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی، در مرکز پیش دبستانی مجتمع علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی