[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

دورخیز حسن یزدانی برای رکورد جادویی، روزنامه شیراز نوین

حسن یزدانی دومین مدال طلای جهانی خود را کسب کرد، در شرایطی که یک طلای المپیک هم در کارنامه خود دارد.
شاید طلای حسن یزدانی آنقدر راحت به دست آمد که هیچ کس هیجان چندانی در مبارزه‌های او نداشت و فقط با قدرت نمایی این نابغه جویباری علاقه مندان به کشتی به وجد می‌آمدند.
این داستان این روزهای حسن یزدانی در کشتی جهان شده که مورد تمجید خیلی از مربیان و بزرگان کشتی دنیا هم قرار گرفته است.
شاید باورش سخت باشد که نابغه کشتی ایران هنوز ۲۴ ساله هم نشده، کارنامه‌ای پر از افتخار دارد. او در بالاترین سطح در ۵ سال اخیر حضور داشته و هر سال هم روی سکو رفته است.
حسن یزدانی بعد از نقره جهانی ۲۰۱۵، در المپیک ۲۰۱۶ طلا گرفت. سپس در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ یزدانی اولین طلای جهانی اش را دشت کرد و در سال ۲۰۱۸ هم به مدال برنز رسید. امسال نیز یل جویبار به دومین طلای جهانی خود دست پیدا کرد.
حتماً می‌دانید که پرافتخارترین کشتی گیر ایرانی حمید سوریان با ۶ طلای جهان و یک طلای المپیک به حساب می‌آید. پشت سر او عبدالله موحد با ۵ طلای جهان و یک طلای المپیک قرار گرفته که در میان آزادکاران خودش رکورددار است.
حسن یزدانی هم با توجه به سن و سالی که دارد، اگر مصدومیتی برایش به وجود نیاید، می‌تواند ۱۰ سال دیگر در بالاترین سطح کشتی بگیرد. او این فرصت را دارد تا بعد از ۲ طلای جهان و یک طلای المپیک هر سال آمار خود را افزایش دهد و روزی پرافتخارترین کشتی گیر ایرانی باشد.
کسب مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ حتی می‌تواند حسن یزدانی را از این حیث هم رکورددار کند. تاکنون هیچ کشتی گیر ایرانی ۲ طلای المپیک کسب نکرده و کمیل قاسمی‌که اخیراً به خاطر دوپینگ رقبایش در المپیک ۲۰۱۲ طلایی شده هم یک طلا و یک نقره در ۲ دوره المپیک دارد.
حسن یزدانی نه تنها توانایی کسب دومین طلای المپیک، بلکه قدرت یک هت تریک طلایی در المپیک را هم دارد.
به هر حال نابغه جویباری اگر از مسیر درستی که در آن قرار گرفته، خارج نشود؛ قطعاً می‌تواند در سال‌های آینده رکوردهای زیادی را جابجا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی