[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

شاهنامه شجاعت، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی- روزنامه نگار

amirabadi_shznvn@yahoo.com

تاریخ بخوانیم. ایران همیشه سرزمین جاودانه آزادگی و حماسه و مظلومیت بوده است. با عبور از قرن‌های‌متمادی در‌می‌یابیم متجاوزان و دیکتاتورهای دوران همواره سودای چپاول ثروت‌های‌این سرزمین کهن را در سر داشته و ستم‌های ‌بی‌شماری را بر مردمان این خاک زرین روا کردند. اما همه آنها آرزوی صدارت بر این قوم پاک نهاد را به گور برده و هیچ یک نتوانستند برای مدتی طولانی بر تخت نشینند. جنگاور فرومایه یونان آن چنان خود را در برابر شکوه و تمدن پارسیان حقیر دید که از سر بی‌مایگی، حکم به حریق پرسپولیس و آپادانا داد؛ غافل از آنکه میراث معنوی هخامنشیان با سوزاندن مظاهر آن به تلی از خاکستر بدل نمی‌شود و در پهنای تاریخ جاودانه است. با گذشت قرن‌ها، نوبت به اقوام بدوی آسیانه میانه رسید تا با توحش و بربریت، کتابخانه‌های‌سترگ ایرنیان را به آتش کشند و گنج‌نامه دانشمندان را طعمه حریق کنند. غافل از آنکه بزرگان این سرزمین پیش از این‌ها ‌شهره عالم گشته‌اند و اندیشمندان جهانی در پیشگاه حمیت علمی و ادبی ایرانیان کرنش‌ می‌کنند...

 امید ‌می‌رفت در آغاز سده نوین، روند سبعیت‌ها ‌به پایان رسد و نسل‌کشی‌ها‌ و تمدن‌ستیزی‌ها‌ جای خود را به صلح و تعالی دهد. اما هجوم ددمنشانه بعثی‌ها ‌نشان داد خاک گهربار ایران از نگاه بدخواهان و دیکتاتورهای دوران هیچگاه در امان نیست و شراره‌های‌آتشی که از دوران باستان علیه تمدن ایران برافروخته شده، همچنان ادامه خواهد داشت. 
ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس با افتخار بر تن بهترین فرزندانش ردای شهادت پوشاند و به فرمان پیر فرزانه انقلاب و در پرتو حمیت‌های ‌میهن‌پرستانه، بسیاری از سرمایه‌های‌انسانی کشور راهی نبرد حق علیه باطل شدند. آن رژیم متجاوز حتی از موشک باران مدرسه‌ها ‌و بیمارستان‌ها‌ هم دریغ نکرد و برای تضعیف روحیه ایرانیان، مذبوحانه به کشتار زنان و کودکان با سلاح‌های‌میکروبی و شیمیایی و خوشه‌ای‌ رو آورده بود. پس از گذشت سه‌دهه از دوران دفاع مقدس، هیچ دادگاهی در مجامع بین‌المللی حکم به تقبیح بعثی‌ها ‌نداد و جنایتکاران جنگی و مزدوران بین‌المللی تحت‌تعقیب قرار نگرفتند. روحیه میهن‌پرستانه و پایبندی به ارزش‌های‌دینی سبب شد ملت ایران همانند همیشه با سربلندی از صحنه خارج شوند و یک وجب از سرزمین نصیب دشمن نگردد. اینک اپوزسیون بیماری که در آن سوی مرزها در حال دسیسه و تزویر است باید کارنامه کنونی ملت ایران را با عهد قجر و عهدنامه‌های‌ننگین شان در مقام مقایسه قرار داده و در نظر داشته‌باشد که حتی ذره‌ای ‌از خاک این سرزمین نصیب مزدوران بعثی با همه پشتیبانی‌هایی که از آنها صورت‌ می‌گرفت، نشده است.
اما موقعیت ایرانیان در روزگار معاصر دیگر بسان گذشته نیست. این روزها هیچ یک از اهالی استثمار و استعمار در زمین و آسمان و دریا جرأت تقابل فیزیکی با ایرانیان را ندارند و برای ادامه تخاصم، به شیوه‌های‌نرم و ناجوانمردانه متوسل ‌می‌شوند. ملت ایران پس از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، هیچ گاه از کینه‌ورزی و وحشت‌آفرینی گروهک‌های‌مردم ستیز و تروریست‌ها‌ در امان نبوده و چنانچه رشادت‌های‌قوای نظامی و امنیتی نبود، جرگه بی‌شماری از ایرانیان به شهادت‌ می‌رسیدند. از سوی دیگر به یاد داشته‌باشیم داعش و طالبان، در مقام جنایتکارترین گروهک‌های‌تروریستی تاریخ معاصر، در مجاورت مرزهای ما ساماندهی شده‌اند. همه این‌ها ‌در حالی اتفاق ‌می‌افتد که کشور ایران با وجود همه توطئه‌ها‌در زمره امن‌ترین کشورهای جهان است. امروزه مریدان مکتب آلوده داعش در قلب اروپا و قاره نو از کشتار مردمان بی‌گناه دریغ نمی‌کنند. این در حالی است که کشور ایران با داشتن مرزهای طولانی با افغانستان، عراق، سوریه و پاکستان دارای امنیت تحسین برانگیزی در مقیاس جهانی است. شاید در اهواز و سیستان و تهران و مشهد شاهد خرده تعدی‌های ‌مذبوحانه‌ای ‌باشیم؛ اما با در نظر گرفتن مرزهای چند صد کیلومتری با خاستگاه دژخیمان بین‌المللی و مزدوران فراسرزمینی، به عمق امنیت ریشه‌داری که بر کشور حاکم است، پی ‌می‌بریم. به همت سربازان این سرزمین است که امروزه زنان و کودکان ایرانی بدون ترس از بمب‌گذاری‌ها‌ و عملیات‌های‌انتحاری در کوی و برزن قدم‌ می‌زنند و بسیاری از دسیسه‌های‌دشمنان بی‌آنکه رسانه‌ای ‌شود، در نطفه خاموش ‌می‌گردد.
هفته دفاع مقدس فرصتی است تا ابعاد حماسی و میهن‌پرستان جنگ تحمیلی برای نسل‌های‌نو بازخوانی شود و رشادت هایی که در بیت المقدس‌ها ‌و کربلاها و والفجرها نقش بسته، از یاد نرود. در هفته دفاع مقدس باید به همه گروه‌ها‌و جناح و دسته‌ها‌ یادآوری کردکه سربازان ایران به فرموده بنیانگذار انقلاب و برای حفظ خاک و ناموس و وطن و همه ارزش‌ها‌به سوی میدان‌های‌مین شتافتند و هدفی جز اعتلای کشور نداشتند. هفته دفاع مقدس پیش از آن که بهانه‌ای ‌برای برخوردهای سخت و سلیقه‌ای ‌باشد، آوردگاهی برای جذب حداکثری به سوی آرمان‌های‌انقلاب است. در این هفته باید پای درددل‌های‌جانبازان، آزادگان، ایثارگران و حماسه‌سازان دیروز رفت و مسیر سعادتمندی را از آنها جویا شد. باید به آسایشگاه‌ها‌جانبازان و قطع نخاعی‌ها ‌سرکشید و به احترام شرف و همت والای‌شان تمام قد قیام کرد. باید ابیات شاهنامه شجاعت ایرانیان در گذرای تاریخ را با صدای رسا خواند؛ آن چنان که آقازاده‌های‌لاکچری و ژن‌های‌خوب و دلواپسی‌ها ‌و انحرافی‌ها‌خوب بشنوند. تاریخ بخوانیم، ایران همیشه سرزمین جاودانه آزادگی و حماسه و مظلومیت بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی