[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

افزایش ۶/۳ درصدی تخلیه و بارگیری در بنادر کشور، روزنامه شیراز نوین

میزان تخلیه و بارگیری بنادر در ۱۸۷ روز گذشته از امسال، ۶/۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است. در این آمار تنها میزان تخلیه و بارگیری دو نوع کالای فله‌ای خشک و مایع افزایش یافته و در بقیه موارد شاهد کاهش و اُفت آن‌ها بوده‌ایم.
به گزارش ایسنا، بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده، میزان تخلیه و بارگیری بنادر از ابتدای سال‌جاری تا دیروز (یکم مهر ماه) ۶۲/۷۳ میلیون تن بوده است که در مقایسه با رقم ۰۹/۷۱  میلیون تنی تخلیه و بارگیری مدت مشابه سال قبل ۶/۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.
عملیات تخلیه و بارگیری این حجم از کالا در ۱۷ بندر کشور شامل بنادر آبادان، آستارا، امام خمینی، امیرآباد، انزلی، بوشهر، جاسک، چابهار، خرمشهر، شهید باهنر، شهید رجایی، فریدون کنار، قشم، گناوه، لنگه، نکا و نوشهر انجام شده است. میزان عملیات تخلیه و بارگیری طی شش ماهه سال‌جاری در بخش کانتینری ۰۴/۱۰ میلیون تن، فله خشک ۰۶/۲۹ میلیون تن، فله مایع ۸۷/۲ میلیون تن، جنرال کارگو (کالاهای عمومی و متفرقه) ۶۲/۹ میلیون تن و مواد نفتی ۰۳/۲۲ میلیون تن بوده است. عملیات تخلیه و بارگیری در بخش کانتینری به تر تیب ۹/۱۷درصد کاهش را تجربه کرده است، و در حوزه‌های مواد نفتی کاهش ۲/۵ درصدی و جنرال کارگو افت ۹/۶ درصدی داشته است. اما تخلیه و بارگیری محصولات فله‌ای‌ مایع رشد ۸/۵ درصدی و فله خشک رشد ۸/۲۸ درصدی را نسبت به همین بازه زمانی رد سال گذشته داشته است. عملیات کانتینری نیز کاهش ۷/۳۳ درصدی را طی شش ماه اول سال جاری تجربه کرده است. این در حالی است که میزان عملیات تخلیه و بارگیری در مدت مشابه سال قبل در بخش کانتینری ۲۳/۱۲میلیون تن، فله خشک ۵۷/۲۲ میلیون تن، فله مایع ۷۱/۲ میلیون تن، جنرال کارگو ۳۴/۱۰ میلیون تن و مواد نفتی ۲۵/۲۳ میلیون تن بوده است تا در مجموع میزان ۰۹/۷۱ میلیون تن تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به ثبت برسد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی