[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

روستا‌ها‌ نیازمند خودیاری مردم هستند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس تأکید کرد که با همکاری و خودیاری مردم در روستاها می‌توان شاهد رفع بسیاری از مشکلات بود.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، سیدکمال پاکف‌طرت دوشنبه یکم مهر در بازدید از روستاهای بخش شیبکوه شهرستان فسا گفت: این بخش علی‌رغم قدمت زیاد و اهمیت فراوانی که دارد به دلیل شرایط اقلیمی حاکم و برداشت بی‌رویه آب از منابع زیرزمینی، مردمش با مشکلات تأمین آب مواجه‌اند.
وی با اشاره به خشکسالی‌های اخیر اضافه کرد: با توجه اُفت سطح آب‌های زیرزمینی و تلخی آب در این منطقه باید از طرح‌های جایگزین در کشت محصولات کشاورزی استفاده کرده و با احداث سیل‌بندها تدابیر لازم را برای نفوذ آب و کمک به احیای سفره‌های زیرزمینی اتخاذ کرد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با اشاره به اینکه  دستگاه‌های اجرایی شهرستان فسا با مشارکت و همکاری اهالی روستاها در حال تلاش برای رفع مشکلات آب آشامیدنی در این منطقه هستند، گفت: با جداسازی آب برای مصرف خوراکی و بهداشتی می‌توان در مصرف آب شرب به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی کرد. پاک‌فطرت از رئیس اداره آبفای این شهرستان خواست تا ضمن برآورد هزینه‌ها، نسبت به تعویض سیستم‌های معیوب آبرسانی که باعث هدر رفت زیاد آب می‌شود، اقدام کند.
وی گفت: با توجه به مشکل آنتن‌دهی تلفن‌همراه و گستردگی منطقه باید دستگاه‌های مخابراتی تست شده و نسبت به رفع عیب یا تعویض آنها اقدام شود. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه دست‌آوردهای دولت در سال‌های اخیر متعدد بوده است، یادآور شد: گستردگی این بخش باعث نشده که همکاران ما دست از تلاش بردارند و امروز می‌توانیم با افتخار بگوییم که حتی ساکنان دورترین روستاهای این بخش از نعمت گاز برخوردارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی