[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

مسابقه ملی دو شهری برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

مسابقه ملی دو شهری به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز هفته گردشگری توسط شهرداری در بافت تاریخی شیراز برگزار شد.
به گزارش اداره ارتباطات، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، مسابقه ملی دو شهری به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز هفته گردشگری، توسط تربیت بدنی سازمان فرهنگی شهرداری و هیئت ورزشی همگانی و... در بافت تاریخی شیراز به طول 8 کیلومتر برگزار شد که به گفته شرکت کنندگان، یکی از عملیاتی‌ترین و جذاب‌ترین مسیرها را در این مسابقه تجربه کردند.
 در این مسابقه 440 نفر از استان‌های مختلف با رده سنی متفاوتی شرکت کردند. کوچکترین شرکت‌کننده کودکی 4 و نیم ساله بود که به همراه پدر و برادرش در این مسابقه دو شرکت کرده بود. همچنین تعدادی از افراد شرکت‌کننده بالای 60 سال سن داشتند، به همین دلیل در اختتامیه مسابقه از سه نفر از کم سن و سال‌ترین و سه نفر از مسن‌ترین شرکت‌کننده‌ها تقدیر شد.
در پایان این رقابت، آذریان از کهگیلویه و بویراحمد مقام پنجم، مسلم نیادوست قهرمان ملی و جهانی مقام چهارم، پژمان پرزهی از همدان مقام سوم و حسین عابدینی مقام دوم را کسب کردند و صیادی با اتمام دور مسابقه در طول زمان 24 دقیقه و 20 ثانیه توانست مقام نخست این مسابقه را به دست آورد. وی در رشته دو ماراتن مقام‌های ملی و جهانی دارد.
 علاوه بر اهدای جوایز به نفرات برگزیده اول تا پنجم، به 20 نفر از شرکت‌کننده‌هایی که از خط پایان عبور کرده بودند به قید قرعه جوایز نفیسی از طرف بازار فرش ایرانیان تقدیم شد.
 در مراسم اهدای جوایز، ابراهیم گشتاسبی‌راد، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، با اشاره به دلیل انتخاب این مسیر برای مسابقه گفت: بافت تاریخی شیراز گنجینه‌ای مهم است که تهدیدهای درون آن را می‌توان به فرصت‌ها تبدیل کرد. این منطقه دارای فضاهای تاریخی فوق‌العاده و تاریخ شفاهی و کتبی ویژه‌ای است که می‌تواند برای تمام سلایق جذاب باشد. وی افزود: در این مسابقه شاهد حضور برخی از قهرمانان ملی بودیم که این نوید را می‌دهد تا بتوانیم سال آینده مسابقه را در سطح بین‌المللی و مسیر طولانی‌تری برگزار کنیم. بنابراین باید محلی برای رویدادهای شهری داشته باشیم و بافت تاریخی شیراز ظرفیت مناسبی برای این امر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی