[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: شناسایی ۶۶۱هزار و ۹۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز یکشنبه یازدهم دی ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۵۹هزار و ۵۷۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱هزار و ۹۰۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته وی از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۰هزار و ۷۶۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۱۸۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸هزار و ۸۱۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۷۲۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: با بستری ۳۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۵۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۶۹۸ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۴هزار و ۸۸۵ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۸۲۲ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۱هزار و ۸۶۲ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۴۵۳ دوز نوبت سوم و ۱۳۲هزار و ۷۴۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی