[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

حضانت شیرخوارگان در دامن مرگ ، روزنامه شیراز نوین

۲ نوزاد در شیرخوارگاه حضرت ولی‌عصر(عج) شهر صدرا درگذشتند، این در حالی است که مسئولان بهزیستی اعلام کردند علت مرگ این دو نوزاد بیماری بوده است.
اخیراً خبر رسیده که دو نوزاد در شیرخوارگاه حضرت ولی‌عصر(عج) شهر صدرا فوت کرده‌اند.
مرتضی موسوی مدیر کل بهزیستی فارس در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص ۲ کودکی که طی روزهای گذشته در این شیرخوارگاه تحت‌نظر بهزیستی فارس از دنیا رفته‌اند، گفت: این شیرخوارگان ۴ ماهه و ۳ ماهه  بودند.
وی با نارس برشمردن و اینکه والدین کودکان نامبرده معتاد بودند، افزود: این کودکان در ابتدا به دلیل نارسایی ریوی و بیماری چشمی، مشکل داشتند و سپس به خاطر ناتوانی در شیرخواری بستری شدند.
موسوی با اعلام اینکه کودک ۳ ماهه دارای کوچکی مغز بوده که در بخش سی‌سی‌یو نگهداری ‌می‌شد و در نهایت دچار مرگ شد.
مدیرکل بهزیستی فارس با بیان اینکه متأسفانه اغلب این کودکان در اثر بیماری‌های‌ ژنتیکی و یا اعتیاد والدین و ناتوانی در نگهداری، سر‌راه، در زباله‌دانی یا دیگر جاها گذاشته ‌می‌شوند، اظهار کرد: این مورد مرگ‌ها ‌به دلیل بیماری مادرزادی، برای نخستین بار نیست که متأسفانه روی ‌می‌دهد.
وی با تصریح اینکه هزینه درمان برخی از این نوزادان و کودکان شیرخوار سنگین است و بهزیستی ناتوان در تأمین این هزینه‌هاست، تأکید کرد: با وجودی که شرایط نگهداری این کودکان در شیرخوارگاه حضرت ولی‌عصر(عج) شهرصدرا مطلوب است، اما نمی‌توانیم هزینه‌های‌ درمان این کودکان نارس را بدون یاری خیران اداره کنیم.
مدیرکل بهزیستی فارس اولین مرگ را مربوط به اول مهرماه جاری عنوان کرد و گفت: یکی از کودکان نیز روز پنجشنبه گذشته از دنیا رفت.
موسوی با بیان اینکه شیرخوارگاه حضرت ولی‌عصر(عج) صدرا تنها مرکز نگهداری چنین کودکانی است، ادامه داد: در این شیرخوارگاه ۱۲۰ کودک زیر ۳ سال نگهداری ‌می‌شوند.
وی اعلام کرد: ۷۰ نفر پرسنل به شکل شبانه‌روزی در خدمت‌رسانی به این شیرخوارگاه یاری ‌می‌دهند و شرایط نگهداری از شیرخوارگان بسیار خوب است.
تغییر مدیریت شیرخوارگاه ربطی به مرگ نوزادان ندارد
مدیرکل بهزیستی فارس با رد اینکه تغییر هیئت‌مدیره مرکز فوق ربطی به مرگ این کودکان ندارد، اعلام کرد: هیئت امنای شیرخوارگاه ولی‌عصر(عج) صدرا هر از چندی با تمام شدن دوره مسئولیت اعضا، تغییر ‌می‌کند و تمامی فعالیت‌ها ‌زیر نظر اداره کل بهزیستی استان فارس قرار دارد.
وی همچنین درخصوص اینکه اخباری پیرامون تغییر مدیریتی بهزیستی فارس در پی این رویداد شنیده‌ می‌شود، تصریح کرد: چنین چیزی اصلاً صحت ندارد و خدمت‌رسانی ما همچنان ادامه خواهد داشت.
موسوی پیرامون هزینه‌های‌شیرخوارگان در صورت بیماری به خبرنگار مهر، گفت: متأسفانه این کودکان به دلیل اینکه اغلب مجهول‌الهویه هستند دارای پوشش بیمه‌ای‌ نیستند و این موضوع باعث‌ می‌شود هزینه‌های‌گزافی بر دوش بهزیستی بگذارد.
وی بیمه شدن شیرخوارگان مرکز یادشده را در صورت مشخص شدن هویت دانست و گفت: تحت‌بیمه قرار گرفتن این کودکان توسط سازمان بیمه سلامت تا مشخص شدن هویت ممکن است، بنابر این بخش عمده مشکل بهزیستی در صورت بیماری آنان در این بازه زمانی است.
به گفته مدیرکل بهزیستی فارس، سال گذشته بیمارستان نمازی شیراز، ۱۳۲ میلیون تومان بابت درمان ۴ کودک بیمار از بهزیستی فارس مطالبه کرد.
وی با این وجود، اعلام کرد: خوشبختانه خیران و نیک‌اندیشان استان فارس در بزنگاه‌های ‌این‌چنینی به یاری بهزیستی ‌می‌شتابند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی