[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

توپ مترو در زمین پیمانکار ، روزنامه شیراز نوین

تعدادی از کارگران مترو شیراز به دلیل آنچه عدم دریافت حقوق ۶ ماه گذشته خود عنوان کردند، دوشنبه هشتم مهر ۹۸ در میدان ستاد (امام حسین) شیراز تجمع کردند که مدیرعامل قطار شهری شیراز در این محل حاضر شد و وعده رسیدگی داد.
عباس بهمنی یکی از کارگران شرکت بین‌المللی عمران سریر که وظیفه احداث مترو شیراز و ایستگاه‌های آن را برعهده دارد، گفت: از اسفند ۹۷ تاکنون که مهر ۹۸ است حقوقی به کارگران این شرکت پرداخت نشده و پیمانکار پروژه نیز هر بار به بهانه‌های ‌مختلف از دادن مطالبات کارگران سرباز می‌زند.
وی ادامه داد: بیش از ۴۰ نفر کارگر در حال حاضر در ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) مشغول کار هستند که مطالبات این قشر حدود ۶ ماه است که پرداخت نشده است.
وی اضافه کرد: از اواخر سال ۹۷ تاکنون شرکت بین‌المللی عمران سریر که وظیفه تکمیل ایستگاه مترو شیراز را بر عهده دارد با ظرفیتی بسیار کمتر از توان واقعی و حدود ۷ درصد در حال فعالیت است.
این کارگر مترو شیراز ادعا کرد: برای آیین افتتاح فاز یک ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) شیراز که در بهمن ماه گذشته با حضور  یک مقام کشوری برگزار شد مبلغی بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه تشریفات این مراسم شد در حالی که در آن زمان نیز مطالبات بسیاری از کارگران این مجموعه معوق شده بود و با این اعتبار‌ می‌شد بدهی شرکت به این کارگران تسویه شود.
وی ادامه داد: امروز حدود ۲۰ نفر از کارگران شرکت بین‌المللی عمران سریر در محل این پروژه واقع در میدان ستاد تجمع و خواهان پرداخت مطالبات‌شان شدند.
بهمنی اظهار داشت: اغلب کارگران این شرکت متأهل و دارای خانواده هستند که در ماه‌های‌اخیر به سختی و با قرض کردن از پس تأمین هزینه‌های‌خود برآمده‌اند اما اکنون دیگر توان ادامه این وضعیت برایشان سخت است زیرا ماه‌ها ‌است که کرایه خانه‌شان عقب افتاده و حتی به سوپری و نانوایی سر کوچه‌شان نیز بدهکارند. پس از تجمع تعدادی از کارگران مترو شیراز در میدان ستاد، مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز به همراه تعدادی از مدیران این نهاد در این محل حاضر شد و وعده رسیدگی به این موضوع را داد.
حسن مرادی مدیر عامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز به خبرنگار ایرنا گفت: پیمانکار در زمینه عدم پرداخت مطالبات این کارگران کوتاهی کرده و قطعاً بابت این موضوع مواخذه خواهد شد. وی ادامه داد: شخصاً به این موضوع رسیدگی خواهم کرد و پیمانکار ملزم است که ظرف هفته‌های‌ آینده بدهی این کارگران را تسویه کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی