[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

یک بیمارستان و پنج استان ، روزنامه شیراز نوین


  فرزاد وثوقی-گروه خبر
بخش اتفاقات بیمارستان شهید بهشتی شیراز زیر مجموعه مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی استان فارس دردو طبقه و زیر بنایی بالغ بر 2200 متر مربع نوسازی ودر هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری رسید.
دکتر جمشید مددی رئیس بیمارستان شهید بهشتی شیرازدراین رابطه گفت: این بیمارستان در ماه به بالغ بر 10 هزار نفر ارایه خدمات اورژانس، دارویی و درمانی می‌دهد. به گفته مددی بیمه‌شدگان از چهار استان مجاور شامل بوشهر، هرمزگان، خوزستان وکهکیلویه وبویر احمد نیز به واسطه برخورداری از خدمات فوق‌تخصصی به این بیمارستان مراجعه می‌نمایند. 
دکتر مددی افزود: بیمارستان تخصصی وفوق‌تخصصی شهید بهشتی شیراز تنها بیمارستان ملکی سازمان تأمین اجتماعی کشور در جنوب ایران‌می‌باشد که عملاً بار درمانی و تهیه داروی چهار استان جنوبی را نیز بردوش دارد.
رئیس بیمارستان شهید بهشتی شیراز با مهم برشمردن اقدامات عمرانی انجام شده با کسب اعتبارات لازم در بخش اتفاقات این بیمارستان خاطر نشان کرد: اتفاقات و ارایه خدمات اورژانس در پنج سطح تخصصی وفوق‌تخصصی به عنوان ویترین خدمات درمانی‌ می‌تواند در ارتقای سطح رضایت‌مندی بیمه‌شدگان مؤثر باشد. این در حالی است که ما در حال ارایه خدمات دارو درمانی به جمعیتی بالغ برچهار میلیون نفر بیمه شده ( با احتساب جمعیت خانواده بیمه شده اصلی)‌ می‌باشیم.
دکتر مددی یادآور شد: بیمارستان شهید بهشتی شیراز با عمری بالغ بر 50 سال در شمار بیمارستان‌های فرسوده و ملکی سازمان تأمین اجتماعی قرار داشت که با تلاش وکوشش مجموعه مدیریتی استان و نگاه مثبت ملی به اختصاص اعتبارات لازم، طرح توسعه و نوسازی آن انجام شد وهم اکنون در برابر حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله مطابق با استانداردهای لازم مقاومت دارد.
همچنین با افزودن حدود 40 تخت بستری در اورژانس تازه احداث شده مجموع تخت‌های‌بستری واورژانس این بیمارستان به 264 تخت رسیده است که در نوع خود و با توجه به جمعیت مراجعه کننده از افزایش وتعداد مناسبی برخوردار ‌می‌باشد. 
دکتر مددی خاطر نشان کرد: بخش اورژانس تازه افتتاح شده در زیر بنای 2200 متر مربع در دوطبقه با امکانات کامل آماده ارایه خدمات پزشکی است به طوریکه ما از این بیمارستان اعزام بیمار به سایر بیمارستان‌های شهر شیراز را نداریم. وی در پاسخ به این پرسش که علت مراجعه بیماران چهار استان مجاور به شیراز چیست گفت: بیمارستان شهید بهشتی شیراز تنها بیمارستان تخصصی وفوق‌تخصصی سازمان تأمین اجتماعی کشور در جنوب است و به این دلیل اعزام بیمار به شیراز انجام ‌می‌شود. به گفته مددی استان‌های مجاور از خدمات فوق‌تخصصی بی‌بهره هستند. 
وی در بخش دیگری از این گفتگوی خبری به ساخت بیمارستان شماره دو تأمین اجتماعی در بزرگراه حسینی‌الهاشمی اشاره نمود و در پاسخ به خبرنگار ما گفت: مراحل مقدماتی اخذ مجوزهای لازم  واجرای دیوارکشی انجام و یا در شرف اجراست و با تأمین اعتبارات لازم،کار به‌زودی وبا توکل به خداوند آغاز خواهد شد تا از یک بیمارستان مدرن با ظرفیت مورد نیاز برخوردار شویم.
دکتر مددی افزود: امکان فرود بالگرد در بیمارستان شهید بهشتی شیراز وجود ندارد اما با مدیریت بحران استان هماهنگی‌های‌لازم در جهت ارایه خدمات در زمان بحران به عمل آمده است. همچنین به دلیل فرسوده بودن بیمارستان با عمر 50 سال در تمامی قسمت‌های‌ساختمانی اقدامات فنی مهندسی در جهت افزایش مقاومت بنا در برابر زلزله انجام شده است. به گفته وی نقاط آسیب‌پذیر در برابر وقوع سیل که در سال 1380 مشکلاتی را برای این بیمارستان به‌وجود آورد شناسایی وبخش‌های ‌مهم و استراتژیک بیمارستان به مکان‌های ‌امن منتقل ونیز برای مهار سیل وجلوگیری از بروز خسارت‌های‌ احتمالی تدابیر لازم اندیشیده شده است. 
رئیس بیمارستان شهید بهشتی شیراز با بیان این مطلب که تعامل با مدیریت بحران و اجرای سیاست‌های‌پدافندغیرعامل از ضروریات کار ما‌ می‌باشد، یادآور شد: ما یک فرمانده بحران داخلی در بیمارستان داریم ودرمواقع لزوم این فرمانده با فرماندهی استان تعاملات لازم را ایجاد خواهد نمود. 
وی متذکر شد: بخشی از امور پیشگیری در موضوع سیل مربوط به شهرداری شیراز است واعضای شورای شهرشیراز‌ می‌بایست در این رابطه تدابیر لازم را اندیشه کنند. همچنین به دلیل فقدان پارکینگ دراین منطقه مهم وپرتردد لازم است شهردار محترم واعضای شورای شهر شیراز نسبت به جانمایی وتعیین چند پلاک برای ایجاد پارکینگ ولو طبقاتی و مکانیزه اقدام نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی