[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۲
  • دوره جدید

گره اقتصادی فارس گشوده‌ می‌شود، روزنامه شیراز نوین

بازدید اعضای کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس از کارخانه نوآوری کارخانجات مخابراتی ایران 
اعضای کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس، در حاشیه برگزاری جلسه این کمیسیون، از کارخانجات مخابراتی ایران ITMC بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، یلدا راهدار عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در جلسه کمیسیون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل رکود در بخش صنعت و تعطیلی بسیاری از واحدهای صنعت، چالش فناوری است و متأسفانه چالش فناوری در بخش‌های‌ مختلف صنعت و خدمات به چشم می‌خورد. 
وی با اشاره به بخش‌های‌مختلف اکوسیستم فاوا افزود: موازی‌کاری در اکو سیستم فناوری و اطلاعات بسیار زیاد است که اگر این موازی‌کاری‌ها ‌تبدیل به حرکت‌های‌ هم‌راستا شود، فرصت‌های ‌بیشتر و ویژه‌تری برای استان خلق خواهد شد.
راهدار با اشاره به نزدیکی به مراحل پایانی کارخانه نوآوری در محل کارخانجات مخابراتی ایران اظهارداشت: کارخانه نوآوری ‌می‌تواند فرصت‌های‌جدیدی برای بخش‌های‌مختلف به ویژه اشتغال استان ایجاد کند و این در حالی است که این مکان صرفاً در خدمت بخش و قشر خاصی نخواهد بود.
وی اضافه کرد: برای کارخانه نوآوری فضای اشتراکی ارائه خدمات و انجام فعالیت‌ها‌ در نظر گرفته شده است که امیدواریم با راه‌اندازی این کارخانه، ریسک نوآوری و فناوری را کاهش و چالش بخش صنعت استان مرتفع شود. 
راهدار ادامه داد: با مسیری که برای راه اندازی این کارخانه در استان ترسیم شده پیش‌بینی‌ می‌شود کارخانه نوآوری استان ‌می‌تواند فضای کسب و کار استان را متحول و گره‌گشای زیادی برای اقتصاد استان باشد. مهرداد سهرابی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس نیز در این جلسه گفت: کارخانه‌های نوآوری بازیگران جدید اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی هستند که مفهوم جدیدی را از هم‌افزایی برای فعالان زیست‌بوم نوآوری با خود به همراه می‌آورند. 
وی با بیان اینکه رویکرد کارخانه نوآوری مبتنی بر بخش خصوصی و با حمایت‌های ‌دولت‌ می‌باشد، عنوان داشت: کارخانه‌های نوآوری محل تجمع شرکت‌های نوپا یا همان استارتاپ‌ها هستند و خدمات موردنیاز و مرتبط با آنها نیز به صورت متمرکز در کنار آنها فراهم ‌می‌شود. 
سهرابی تصریح کرد: ازاهداف کارخانه نوآوری ‌می‌توان به مواردی همچون جذب شتاب‌دهنده‌ها، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه الکترونیک، مخابرات و فناوری اطلاعات اشاره کرد.
وی افزود: کارخانه نوآوری این مرکز در شیراز و محل کارخانه سابق مخابرات ایران راه‌اندازی می‌شود.
سهرابی بیان کرد: حمایت‌های مالی از واحدهای پذیرش شده در شبکه از طریق صندوق‌های فعال، ایجادساز و کار برای سرمایه‌گذاری روی پروژه‌ها، کمک به بازارسازی محصولات واحدهای فناور و دانش بنیان عضو شبکه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از دیگر اقداماتی است که با راه‌اندازی کارخانه نوآوری در شیراز صورت می‌گیرد. 
وی اظهارداشت: با تأسیس کارخانه نوآوری و پارک توسعه اقتصاد دیجیتال، شرکت‌های‌حوزه ICT و افراد مستعد در این حوزه‌ می‌توانند در این محل مستقر شوند و از قوانین ویژه مطابق با پارک‌های فناوری برخوردار شوند.
سید رضا ساداتی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: درخصوص موضوعاتی هچون تجارت الکترونیک بایستی هم‌افزایی در استان وجود داشته‌باشد و تعامل و هم‌افزایی ضامن پویایی و توسعه ‌می‌باشد.
وی افزود: پیشنهاد مشخص در این زمینه راه‌اندازی کمیته مشترک پیرامون شناسایی سیاست‌گذاری و شناسایی مدل‌های‌اجرایی شرکت‌ها‌ در کارخانه نوآوری در راستای تفاهم‌نامه سازمان فناوری اطلاعات است.
مهندس مریخی، معاونت تولید شرکت کارخانجات مخابراتی ایران نیز به معرفی این شرکت پرداخت.
در حاشیه برگزاری این جلسه، اعضای کمیسیون از شرکت کارخانجات مخابراتی ایران و کارخانه نوآوری و بخش‌های‌ مختلف آن و روند پیشرفت پروژه بازدید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی