[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

واگذاری ۴۰قطعه زمین مسکونی به جوانان داراب ، روزنامه شیراز نوین

نشست  هماهنگی جهت واگذاری  ۴۰ قطعه زمین  مسکونی در  شهرک ثارالله شهرستان داراب  به جوانان فاقدمسکن و واجدین‌شرایط با حضور مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب و جمعی از اعضای شوراهای اسلامی و معتمدین برگزار شد. مهندس میزان مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب در این نشست بر لزوم توجه به جوانان برای تأمین مسکن آنان و ایجاد انگیزه برای ماندگاری در مناطق روستایی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، مهندس میزان دراین نشست که با حضور اعضای شورای اسلامی شهرک‌ثارالله، رئیس شورای بخش مرکزی، معتمدین، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهرک ثارالله، معاون بنیاد مسکن داراب و مسئول واگذاری اراضی در سالن اجتماعات بنیاد مسکن برگزار شد راهکارهای قانونی اعطای اراضی به جوانان فاقدمسکن را تشریح کرد.
مهندس میزان با بیان اینکه صلاحیت متقاضیان واجدشرایط توسط اعضا مورد بررسی قرار‌می‌گیرد، اظهارداشت: شهرک ‌ثارالله دارای ۴۶۰ خانوار جمعیت ‌می‌باشد و بنیاد مسکن از همه ظرفیت‌های ‌قانونی برای تأمین مسکن جوانان دراین شهرک استفاده‌ می‌کند.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی در مناطق مختلف محروم و کم برخوردار این شهرستان انجام شده و بنیاد مسکن در سال‌های اخیر با تلاش و فعالیت جهادی از ظرفیت‌های ‌موجود برای ارتقای سطح خدمات استفاده کرده است. مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب افزود: واگذاری تعداد 14هزارو 82 قطعه زمین به مساحت 4میلیون 444هزار 600متر  مربع به جوانان فاقد مسکن و واجدین شرایط در روستاها و صدور 11هزارو 943 جلد اسناد اماکن شهری و روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک و همچنین تملک اراضی ملی در روستاها در راستای ایجاد شهرک و توسعه مسکونی روستایی به متراژ 1500هکتار در سال گذشته انجام شده است. مهندس میزان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های‌عمران روستایی و شهری دراین شهرستان ابراز داشت: در سالی که گذشت مقاوم‌سازی بیش از 12هزارو 700واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر 165میلیارد و 647میلیون تومان از محل تسهیلات طرح ویژه و حوادث دراین شهرستان به سرانجام رسید.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب پرداخت 833 فقره تسهیلات بلاعوض به متقاضیانی که تسهیلات مقاوم‌سازی و حوادث دریافت کرده‌اند را از دیگر اقدامات این بنیاد دانست و گفت: این تسهیلات دراختیار مددجویان تحت‌پوشش بهزیستی،کمیته امداد و اقشار کم درآمد با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و  870 میلیون تومان قرار گرفته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی