[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

انتظارات از طلایی پوشان بیشتر است !، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار / روز شنبه و از هفته شانزدهم  و پایانی نیم فصل لیگ دسته اول کشور تیم فجر شهید سپاسی شیراز در ورزشگاه حافظیه میزبان تیم خوب و هماهنگ مس شهر بابک بود و در پایان با یک تساوی دیگر با ۲۶ امتیاز و قرار گرفتن در رتبه سوم به کار خود در نیم فصل اول  لیگ یک  پایان داد.
در‌ این مسابقه، مهدی رجب‌زاده در غیاب پرتعداد مصدومان تیمش با چند تغییر در خط دفاعی و‌ هافبک نفرات خود را روانه بازی کرد.
در ‌این بازی برای اولین بار در ‌این فصل از زوج محمد رضا خدری و آرام عباسی در مرکز خط دفاعی استفاده شد و همچنین رضا خانی و مجید تاجیک هم در کنار  عرفان معصومی ‌و سعید زارع در خط‌ هافبک در ترکیب اصلی قرار گرفتند.  به مانند بازی‌های قبل، علی آل کثیر و حسین مهربان زوج خط حمله فجر بودند.
بازی در نیمه اول اکثراً با مالکیت توپ یاران وحید رضایی در تیم مس شهر بابک همراه بود، فجری‌ها در ‌این بازی کمی ‌محتاط‌تر از سایر بازی‌های خانگی ظاهر شدند و تمرکز خود را روی کار‌های دفاعی و ضد حمله قرار داده بودند. بازی تا اواخر نیمه اول کم موقعیت و البته درگیرانه در میانه میدان دنبال می‌شد که تیم مس شهر بابک در دقیقه ۴۵ روی یک ضربه کرنر و اشتباه جای گیری مدافعان فجر، با یک  ضربه سر راحت به گل اول خود در ‌این مسابقه دست پیدا کرد، تا یاران وحید رضایی با همین تک‌گل برنده وارد رختکن مسابقه بشوند.
در نیمه دوم مهدی رجب‌زاده با دو تغییر یاران خود را روانه میدان کرد و ‌این بار مالکیت توپ در اختیار تیم فجر قرار داشت و ‌این تیم مس شهر بابک بود که تمرکز خود را روی کارهای دفاعی برای حفظ نتیجه و‌‌ البته استفاده از ضد حملات گذاشته بود. ‌این تیم در یکی دو نوبت هم می‌توانست در ضد حملات به گل دوم برسد که در ‌این امر ناکام ماند.
هر چه به پایان بازی نزدیک‌تر می‌شدیم، ‌این تیم فجر بود که فشار بیشتری روی دروازه مس وارد می‌کرد که عملاً با سد محکم و منظم خط دفاعی مسی‌ها مواجه می‌شد. شاید حساس‌ترین و جدی‌ترین موقعیت فجر در ‌این بازی، ضربه ‌ایستگاهی زیبای داود رجبی بود که مستقیم وارد دروازه تیم مس شد ولی سوت داور با ‌این توجیه که اعلام ضربه خطا غیر مستقیم کرده است، مانع از ثبت گل اول فجر شد.
ادامه حملات فجر بالاخره در دقیقه ۹۰ به نتیجه رسید و ضربه قیچی برگردان علی آل کثیر در محوطه جریمه به دست مدافع تیم‌ مس شهر بابک برخورد  کرد و تیم فجر صاحب یک‌ ضربه پنالتی حساس در لحظات پایانی بازی شد که محمدرضا خدری موفق شد ‌این ضربه پنالتی حساس را به گل تساوی فجر تبدیل کند.
بعد از‌ این گل، فجری‌ها که انگار جان تازه‌ای گرفته بودند، باز هم برای زدن گل دوم تلاش کردند و حتی موفق به ‌ایجاد یکی دو موقعیت بسیار جدی هم روی دروازه تیم‌ مس شدند ولی نتوانستند گل برتری را وارد دروازه حریف کنند تا‌ این بازی حساس با تساوی یک - یک به پایان برسد. تیم ‌فجر شهیدسپاسی با ‌این‌تساوی با ۲۶ امتیاز در رده سوم ‌قرار گرفت و تیم ‌مس شهر بابک هم با ۲۵امتیاز در رده ششم جدول رده بندی ‌ایستاد.
حال به چند نکته از‌ این بازی و عملکرد تیم ‌فجر در نیم‌ فصل اول اشاره خواهیم داشت:
۱. چمن ورزشگاه حافظیه به مانند چند بازی گذشته کیفیت مناسبی نداشت و اجازه بازی خوب و تماشاگر پسندی به دو تیم نداد و  تیم‌ها  را در اکثر زمان مسابقه مجبور به بازی مستقیم کرده بود.
۲. مصدومان پرتعداد فجرشهیدسپاسی در ‌این‌ مسابقه باز هم دست مهدی رجب‌زاده در ‌این‌ بازی را  خالی گذاشته بود. محمد آژیر، حامد بحیرایی، رسول بهاروندی، علی زینالی، محمدحسین خسروی و سعید ‌ایران خواه، مصدومان  فجر در ‌این بازی بودند.
۳. نکته عجیب و قابل تأمل در برنامه‌ریزی سازمان لیگ هم‌زمانی بازی تیم بزرگ‌سالان فجر شهیدسپاسی در شیراز و تیم ‌امید فجر شهیدسپاسی در یاسوج بود که عملاً دست کادر فنی را در استفاده از بازیکنان تیم ‌امید که  در تیم بزرگ‌سالان فجر هم استفاده می‌شدند، خالی گذاشته بود.
۴. هم‌زمانی بازی‌های لیگ‌برتر و لیگ یک باعث شده که برای چندمین بار  از داوران جوان‌تر و بعضاً کم تجربه در لیگ یک و بازی‌های فجر  استفاده شود که قضاوت ضعیف داورها  باعث اعتراضات کادر فنی دو تیم‌ بود. صحنه عجیب و تصمیم تأثیرگذار داور روی گل مردود شده فجر، تکل خطای بازیکن تیم مس روی بازیکن  فجر در پشت محوطه جریمه پیش آمد که داور خطای ضربه غیر مستقیم اعلام کرده بود که در نوع خود عجیب و قابل تأمل بود. همچنین در دقایق پایانی هم روی یک ‌تکل خشن دیگر مدافع تیم‌ مس داور مجدداً تصمیم به خطای غیر مستقیم گرفت!
همچنین کادر فنی تیم‌ مس شهر بابک هم به طور مکرر در طول بازی نسبت به تصمیمات داور معترض بودند و سعی در تأثیر گذاری روی داور جوان بازی داشتند.
۵. تیم فجر شهیدسپاسی در حالی به سومین تساوی پیاپی خود در ‌این بازی دست پیدا کردند که در ۷ بازی اخیر خود تنها یک پیروزی، چهار تساوی و دو شکست به دست آورده بودند و نتایج  ضعیف اخیر ‌این تیم، فاصله با صدر جدول را کمی‌ زیاد کرد.
۶. فجر در پایان نیم فصل اول از ۱۶ مسابقه خود با ۶ برد ، ۸ تساوی و ۲ شکست ، با ۱۵ گل زده و ۱۰ گل خورده و ۲۶ امتیاز در رده سوم  جدول جای گرفت.عملکردی نسبتاً قابل قبول که با توجه به‌ اینکه ‌این تیم تازه سقوط کرده به لیگ یک تغییرات زیادی کرده بود و البته وضعیت نامساعد روحی مانده از فصل قبل همچنان با‌ این تیم همراه بود، ولی  با توجه به بازی‌ها و نتایج خوب در اوایل فصل، انتظارات از‌ این تیم بیشتر شده بود.
۷. رقابت‌های هفته هفدهم و نیم فصل دوم از حدود دو هفته دیگر آغاز می‌شود و تیم فجر در ‌این فاصله کم زمانی باید به فکر تقویت تیم خود باشد و از فرصت ریکاوری مناسب تیم برای بهبود بازیکنان مصدوم استفاده کند. فاصله کم ‌امتیازات و تعداد زیاد مدعیان ادامه رقابت‌ها را همچنان گرم و حساس نگه خواهد داشت و فجر همچنان جزو مدعیان صعود خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی