[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۱
  • دوره جدید

٢٠ هزار شغل پایدار در روستاهای فارس ایجاد شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور روستایی استانداری فارس گفت: ٣٨٠میلیارد تومان در قالب چهار هزار طرح و با ایجاد اشغال برای ٢٠هزار نفر از جمله اقداماتی است که در روستا‌ها‌ برای ایجاد اشتغال پایدار انجام شده است.
به گزارش خبرنگار مهر، سیدکمال پاک‌فطرت در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در فارس بیان کرد: موضوع معیشت و ایجاد اشتغال دو فاکتور اصلی در روستا‌ها ‌است و این مناطق به علت مولد بودن باید بیش از پیش مورد توجه باشد. 
پاک‌فطرت متذکر شد: سیاست‌های‌که طی چند سال اخیر در حوزه روستاها اعمال شد روند تولید در این بخش مولد اقتصاد کشور کاهش و با مشکل مواجه بود و شاهد مهاجرت از روستاها به کلان شهرها بودیم.
وی در خصوص اشتغال‌زایی تأکید کرد: بیش از ٨٠میلیاردتومان در بخش اشتغال‌زایی از سوی بانک‌ها‌ در سال گذشته به طرح‌های‌اشتغال‌زایی روستایی پرداخت شد و از ابتدای امسال تاکنون نیز ٣٠ میلیارد تومان اعتبارات بخش اشتغال‌زایی به طرح‌های‌اقتصادی پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: در راستای حمایت از بخش دهیاری‌ها‌ نیز طی سال گذشته ١۶٠ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت شده است. 
پاک‌فطرت با اشاره به ارائه خدمات به روستا‌ها‌ گفت: پیش از انقلاب هیچ یک از راه‌های ‌روستایی دارای برق نبودند اما از ابتدای انقلاب تاکنون ١١ هزار کیلومتر از مسیرهای روستایی دارای برق روستایی شده‌اند.
وی در پایان خاطرنشان ساخت: یکی از بخش هایی که مورد توجه بوده است ساماندهی بخش خرد اقتصادی است از این رو ایجاد اشتغال خرد در حوزه اقتصاد در برنامه‌ریزی‌های‌کوتاه‌مدت مورد توجه است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی