[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

نیاز به اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیارد تومان داریم ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری-گروه خبر
 رئیس هیئت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور اعلام کرد که براساس برآوردهای انجام شده، ٦٠٠ میلیارد تومان برای ساخت و بهره‌برداری این بیمارستان مورد نیاز است که تاکنون یک پنجم این اعتبار و به میزان٥٠ میلیارد تومان از سوی خیرین جمع‌آوری و هزینه شده است.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، دکتر محمدهادی ایمانیه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت مرکز سرطان جنوب کشور که در مجاورت بیمارستان پیوند اعضا قرار گرفت، بیان کرد: اگرچه در سال‌های دور متوسط عمر افراد ٣٠ تا ٣٥ سال بوده اما امروزه با اقدامات پیشگیرانه و درمانی متوسط طول عمر به ٧٠ تا ٨٠ سال افزایش یافته به همین نسبت شانس ابتلا به بیماری سرطان نیز افزایش یافته است.
وی افزود: با پیشرفت‌های انجام شده در دنیا، ساخت یک مرکز فوق‌تخصصی سرطان در استان فارس به عنوان یک نیاز احساس می‌شد و در این راستا با حمایت‌های مرحوم آیت‌الله‌ایمانی؛ نماینده سابق ولی‌فقیه در فارس، فرمانده سابق سپاه فجر و مدیرکل اوقاف و امور خیریه وقت فارس تصمیم به ساخت بیمارستان فوق تخصصی سرطان جنوب کشور در شیراز گرفته شد.
رئیس هیئت‌مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور همچنین اعلام کرد که در آینده‌ای نزدیک با حمایت سپاه فجر فارس قرار است به صورت کمک عام‌المنفعه، خاک‌برداری فاز دوم این  بیمارستان انجام شود.
ایمانیه هزینه هر تخت از این بیمارستان بدون تجهیزات را ٦٠٠ تومان اعلام کرد و گفت: برای این بیمارستان هزار تخت‌خوابی، ٦٠٠ میلیارد تومان نیاز است که تأمین این میزان اعتبار، شاهد بهره‌برداری کامل از این مرکز تا سه سال آینده خواهیم بود.
وی خواستار حمایت شهرداری و شورای شهر شیراز در ساخت این بیماستان شد و گفت: در صورت حمایت مدیریت شهری برای تملک زمین موقوفه معزالوزرا، قادر به رفع مشکل موجود خواهیم بود.
رئیس هیئت مدیره بیمارستان سرطان جنوب کشور ادامه داد: قرار است تا ساخت کامل این بیمارستان با همکاری اوقاف و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در محل مجتمع درمانی پژوهشی ابوعلی‌سینا واقع در صدرا محل درمان و نگهداری بیماران سرطانی راه‌اندازی شود که تحقق این مهم در گرو کمک شهرداری شیراز خواهد بود.
ایمانیه یادآور شد: خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را با مراجعه به محل درمانگاه امام رضا(ع) در طبقه هشتم و یا برای اطلاع از نحوه حساب‌های بانکی با شماره تلفن ٣٢١٢٧٧١٢ تماس بگیرند.
وی بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت بیمارستان پیوند اعضا نیز گفت: تعداد و اهمیت نوع پیوندها و همچنین برگزاری جشن ده‌هزارمین پیوند در این بیمارستان، نشان از اهمیت این مرکز بزرگ نه تنها در ایران که در دنیا دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی