[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

صدر و قعر جدول در انتظار شیرازی‌ها!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: عصر فردا در ورزشگاه حافظیه یک دیدار حساس برگزار خواهد شد. در هفته هشتم لیگ دسته اول فوتبال ایران، از ساعت 15 فردا تیم فجرسپاسی میزبان سرخ‌پوشان پاکدشت است. فجری‌ها پس از اینکه در پایان هفته پنجم و پس از چهار پیروزی پیاپی صدرنشین لیگ شدند، در دو هفته متوالی در برابر دو تیم پایین جدولی متوقف شدند و حالا در رتبه پنجم قرار دارند، اما فقط با یک امتیاز اختلاف با صدر جدول.
در حال حاضر 4 تیم بادران تهران، خوشه طلایی ساوه، مس رفسنجان و گل ریحان البرز با 15 امتیاز در رتبه اول تا چهارم قرار دارند و فجرسپاسی شانس این را دارد که در پایان بازی‌های هفته هشتم با چهار پله صعود صدرنشین شود. اما صدرنشینی در این مقطع اهمیت چندانی ندارد و مهم کسب حداکثر امتیاز، به‌خصوص در بازی‌های خانگی است.
فجری‌ها در سه بازی گذشته خانگی خود به دو پیروزی و یک تساوی دست یافته‌اند و در این سه بازی 7 گل زده و تنها یک گل دریافت کرده‌اند. در سوی مقابل، روند نتیجه‌گیری پاکدشتی‌ها از نظم خاصی برخوردار است. پرسپولیس در بازی اول خود پیروز شده، بازی دوم را واگذار کرده و در سومین هفته به تساوی رضایت داده. سپس دوباره در هفته چهارم پیروز شده، در هفته پنجم تن به شکست داده و ششمین هفته را با تساوی پشت سر گذاشته و دوباره در هفته هفتم پیروز شده. اگر این روند ادامه داشته باشد، فردا نوبت شکست آنهاست!
بهترین گل‌زن سرخ‌پوشان پاکدشت، بهترین گل‌زن لیگ هم محسوب می‌شود. حمید کاظمی، ‌یکی از بهترین گل‌زنان چند سال اخیر لیگ یک، امسال هم با 6 گل زده در صدر جدول قرار دارد. صادق رضانیا با دو گل و حجت اسلامی‌ و امیرحسین فشنگچی با یک گل، دیگر گل‌زنان این تیم هستند.
اما در تیم فجرسپاسی، بابا محمدی مهاجم آذری و سرزن این تیم با 4 گل زده بهترین گل‌زن محسوب می‌شود. پس از او میلاد غریبی، بهروز هوشمند و محمد امینی دو گله هستند  و محمدحسین کریم‌زاده و اسماعیل بابایی هم یک گله هستند.
بازی فردا نبرد بهترین خطوط حمله لیگ خواهد بود. فجرسپاسی تا هفته قبل بهترین خط حمله را در اختیار داشت؛ اما با 4 گلی که سرخ‌پوشان وارد دروازه سپیدرود رشت کرد، حالا آنها با 13 گل بهترین خط حمله را در اختیار دارند و فجر با 12 گل دوم است.
سرخ‌پوشان در حال حاضر تیم هفتم جدول است و در صورت پیروزی با اختلاف دو گل در بازی فردا، می‌تواند جای فجرسپاسی در رتبه پنجم را اشغال کند. ضمن اینکه بازی فردا نخستین بازی این فصل فجرسپاسی در رقابت‌های لیگ است که به میزبانی این تیم در ورزشگاه حافظیه برگزار می‌شود.
پیش‌تر دیدار این تیم با قشقایی به میزبانی قشقایی در ورزشگاه حافظیه برگزار شده و همچنین دیدار فجرسپاسی با فولاد در جام حذفی هم در این ورزشگاه انجام شد که هر دو بازی به پیروزی فجری‌ها انجامید.
در دیگر دیدار مهم فردا، تیم قشقایی در اهواز به مصاف استقلال خوزستان خواهد رفت. قشقایی که هفته نخست رقابت‌ها را با پیروزی و رتبه دومی ‌به پایان رساند، در هفته‌های بعد بدون استثنا سقوط در جدول را تجربه کرد و حالا به رتبه پانزدهم سقوط کرده. این تیم در صورت شکست در بازی سخت فردا به منطقه سقوط وارد خواهد شد! آبی‌پوشان خوزستانی که چهار سال پیش قهرمان لیگ برتر شده‌اند، حالا با 5 امتیاز از 7 بازی در رتبه چهاردهم قرار دارند و خطر سقوط به لیگ دو تهدیدشان می‌کند!
استقلال خوزستان اولین تیمی ‌بود که در رقابت‌های این فصل به تیم قعرنشین شهرداری تبریز امتیاز داد! روز سیزدهم مهرماه، در حالی که استقلال خوزستان با گل سعید عنافچه در دقیقه 60 از شهرداری پیش بود، گل حسین فلاحیان در دقیقه 85 باعث شد بازی به تساوی کشیده شود و اولین امتیاز شهرداری پس از شش شکست پیاپی به دست بیاید! 
اولین پیروزی استقلال هم یک هفته قبل‌تر به دست آمده بود و این تیم با نتیجه سه بر یک نیروی زمینی تهران را شکست داد تا کمی ‌از ته جدول فاصله بگیرد.
بازی فردا بازی بسیار سختی برای شاگردان فروردین خواهد بود و این تیم اگر نتواند در این بازی خارج از خانه با امتیاز به شیراز برگردد، با ورود به منطقه سقوط بیش از پیش در بحران فرو خواهد رفت.
اما در لیگ دسته اول فوتبال ایران، وضعیت هیچ تیمی‌ به غم‌انگیزی قوهای سپید انزلی نیست. ملوان یکی از سه تیم بدون پیروزی مسابقات محسوب می‌شود و با فقط دو امتیاز در رتبه یکی مانده به آخر قرار گرفته و برای سقوط نکردن به لیگ دو دست و پا می‌زند. آنها فردا هم بازی سختی دارند و باید در ارومیه به مصاف تیم بالای جدولی نود بروند. امتیاز گرفتن در ارومیه یکی از سخت‌ترین کارهای لیگ یک امسال محسوب می‌شود.
چهار تیم بالای جدول که گفتیم همگی در امتیاز 15 با هم برابر هستند، در تفاضل گل هم برابرند! بادران، مس رفسنجان، خوشه طلایی ساوه و گل ریحان البرز همگی تفاضل گل مثبت شش دارند. جالب اینجاست که بادران و مس در گل‌های زده و خورده هم با هم برابرند و هیچ تفاوتی از این لحاظ با یکدیگر ندارند. هر 4 تیم چهار پیروزی و سه تساوی به دست آورده‌اند و هیچ شکستی در کارنامه‌شان ثبت نشده. بادران فردا در خانه میزبان آلومینیوم اراک است. نبرد فرهاد کاظمی‌ و محمود فکری از جذابیت‌های این هفته محسوب می‌شود. مس در رفسنجان میزبان داماش گیلان است. داماش قدیمی ‌اما تازه وارد، در هفت هفته صاحب 10 امتیاز شده و در رتبه دهم قرار دارد. خوشه طلایی در خانه خود میزبان آرمان گهر سیرجان است. تیمی ‌که تاکنون پیروز نشده؛ اما شکست دادنش هم کار هر تیمی ‌نیست. تیم سیرجانی رکورددار کسب تساوی در رقابت‌های این فصل است: پنج بار.
گل ریحان هم در کرج به مصاف مس کرمان می‌رود. مس در هفت بازی قبلی 9 امتیاز کسب کرده و در رتبه یازدهم قرار دارد.
فردا یک بازی هم در رشت برگزار می‌شود و سپیدرود، نماینده گیلان به مصاف رایکا بابل نماینده مازندران خواهد رفت. رایکا که در خانه مقابل هیچ تیمی ‌شکست نخورده (و البته پیروز هم نشده) در تمام بازی‌های خارج از خانه تن به شکست داده و باید دید فردا می‌تواند این روند را قطع کند یا خیر. از طرفی، سپیدرود با 11 امتیاز عملکرد خوبی در شش هفته ابتدایی داشت؛ اما با شکست تحقیرآمیز چهار بر صفر هفته قبل در مقابل سرخ‌پوشان پاکدشت، کارنامه خود را به شدت زیر سوال برد.
در آخرین دیدار هفته هشتم، روز شنبه تیم نیروی زمینی با هدایت امیدرضا روانخواه، پذیرای تیم شهرداری تبریز خواهد بود.
برنامه بازی‌ها و اسامی‌ داوران
جمعه 18 مهر
* فجر سپاسی شیراز - سرخ‌پوشان پاکدشت
داوران: سیدرضا مهدوی، وحید امیری و محمدصالح عرب‌آبادی
داور چهارم: معین ایزدی و ناظر: محمدحسین معتمدی فر
* نود ارومیه - ملوان بندرانزلی
داوران: علی صفایی، محمدعلی پورمتقی و رحیم حاجیلو
داور چهارم: رضوان سرشار و ناظر: ایرج ساعدی
* مس رفسنجان - داماش گیلانیان
داوران: امیر عرب‌براقی، علی الفتی و محمدعلی رضایی
داور چهارم: حسین حسینی و ناظر: محمدرضا امینی
* گل ریحان البرز - مس کرمان
داوران: روح‌الله شریفی، علیرضا مرادی و حمیدرضا افشون
داور چهارم: حامد صادقی‌جو و ناظر: محسن فریمانی
* سپیدرود رشت - رایکای بابل
داوران: ناصر جنگی، ایوب غلامزاده و حسین گلشنی
داور چهارم: مهدی جبرئیلی و ناظر: صفدر احمدی
* بادران تهران - آلومینیوم اراک
داوران: علی‌اصغر مومنی، یوسف مغروری و اسماعیل احمدی
داور چهارم: سعید لهراسبی و ناظر: سیداحمد صالحی
* خوشه طلایی ساوه - آرمان‌گهر سیرجان
داوران: سیدمهدی مرجانزاده، داریوش صابرمطلق و پوریا زحمتی
داور چهارم: عباس مهدی‌زاده و ناظر: مجید روغنی
شنبه - ۲۰ مهر ۹۸
* نیروی زمینی تهران - شهرداری تبریز
داوران: مسعود حقیقی، بهزاد پناهی و رضا حیدری
داور چهارم: مجتبی شجاعی و ناظر: بهرام مهرپیما
* استقلال خوزستان - قشقایی شیراز
داوران: علی ابراهیمی، علی احمدی و صادق رستمی
داور چهارم: مجتبی افرا و ناظر: سعادت الله باغبانی.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی