[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

تولید یک‌سوم کاغذ کشور در فارس ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس نوید ایجاد کارخانه کاغذسازی را تا سه ماه آینده در شیراز داد و عنوان کرد: این کارخانه می‌تواند بیش از یک‌سوم کاغذ مورد نیاز کشور را در فارس تأمین کند.
به گزارش ایرنا، عنایت‌الله رحیمی که پنج‌شنبه ۱۸مهرماه در نشست صمیمی هنرمندان، اصحاب رسانه و فرهنگوران با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در خصوص کمبود کاغذ در حوزه مطبوعات عنوان کرد: رسانه‌ها از سویی با کمبود کاغذ و گرانی آن و از دیگر سو با فضای مجازی مواجه‌اند؛ در این میان هم چاپخانه‌ها و ناشران با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و هم در زمینه دستمزد و بیمه و مالیات کمبودهایی دارند.
استاندار فارس  در ادامه با بیان اینکه شیراز در گذشته جایگاه پرورش ستارگان پرفروغ، هنرمندان، شعرا و ادبا و فلاسفه بوده، عنوان کرد: این خطه هم‌ اکنون نیز در سایه‌سار اندیشه‌های فاخر گذشتگان، پرچمدار و طلایه‌دار هنر است.
رحیمی  برخورداری فارس از آینده‌ای درخشان را در گرو همت هنرمندان دانست و بیان کرد: با فراهم‌آوردن بستر مناسب برای تهیه امکانات می‌توان داشته‌های فرهنگی را به منظور بهره‌وری اقتصادی توسعه داد. استاندار فارس با اشاره به طرح مشکلات و مسائل هنرمندان، خواستار توجه خاص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به سرزمین فارس و شهر شیراز شد. رحیمی با بیان اینکه باید بتوانیم از داشته‌های خود به نحو احسن استفاده کنیم، اظهار کرد: اهالی هنر همیشه از توجه به مسائل مادی به صورت خاص بی‌نیاز بوده‌اند؛ اما دولت هر کمکی بتواند برای همیاری با آنان ارائه خواهد کرد.
رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود رونق در حوزه موسیقی را به مثابه نیاز روحی همه ابنای بشر، ضروری برشمرد و گفت: استان فارس از زمینه‌های مناسبی در این حوزه برخوردار است و می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب شاهد توسعه و ترقی این رشته‌ هنری بود.
وی همچنین درباره موضوع کوچ هنرمندان از فارس به مرکز یا خارج از کشور که یکی از دغدغه‌های هنروران بود، ابراز داشت: کوچ هنرمندان را منفی تلقی نمی‌کنیم؛ بلکه آن را هجرتی می‌دانیم که باعث گشایش‌هایی بوده است و امروز برای جبران آن باید تربیت شاگردان و هنرمندان با جدیت دنبال شود.
استاندار فارس حق بهره‌گیری هنرمندان از سالن‌های موسیقی و تئاتر و نیز تالار شهر را برحق دانست و  عنوان کرد: امکانات زیرساختی فرهنگی در سطح فارس با توجه به داشته‌ها و گذشته‌های  استان و وجود هنرمندان برجسته در مقایسه با دیگر نقاط کشور بسیار اندک است و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.
رحیمی درخصوص پشتیبانی از هنرمندان نیز از ایده ایجاد صندوق حمایت از هنرمندان استقبال کرد؛ همچنین حمایت خود را از برگزاری نمایشگاه کتاب در آذرماه اعلام کرد و گفت: کمیته‌هایی برای برگزاری مطلوب‌تر نمایشگاه کتاب تشکیل شده و تاکنون تصمیماتی اثرگذار گرفته شده است.
وی در زمینه گسترش ارتباطات بین‌المللی به اعلام آمادگی کشورهای حاشیه خلیج فارس و شرکت در جشنواره‌های کشورهای اروپایی و دعوت از آنان نیز اشاره کرد و گفت: می‌توان در زمینه ارتباط با دیگر کشورها بر دیپلماسی هنر به‌منزله انتقال دهنده فرهنگ حساب کرد.
استاندار فارس همچنین بر ضرورت افزایش المان‌ها و آثار فرهنگی و هنری در سطح شهر تأکید کرد و ابراز داشت: در این زمینه ساخت تمثال شهدا در نقطه‌ای از شهر که از هر سو به آسانی دیده شود، به‌دلیل وجود ۱۴هزار و ۵۰۰ شهید والامقام در فارس ضروری است و هنرمندان باید به این موضوع اهتمامی ویژه داشته‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی