[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۰
  • دوره جدید

بیمارستان محل اجرای احکام نیست ، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی دادگستری استان فارس در خصوص  سوءبرداشت از انتشار بخشی از خبر صدور حکم کودک‌آزار در شیراز توضیح داد. در پی اطلاع‌رسانی خبر صدور حکم علیه متهم به کودک‌آزاری در شیراز و ایجاد ابهام در خصوص محل اجرای این حکم، روابط عمومی دادگستری استان فارس موارد ذیل را در راستای تنویر افکار عمومی اعلام کرد:
اولاً: محل ارتکاب جرم بیمارستان نمازی شیراز نبوده بلکه بیمارستان دیگری همجوار بیمارستان نمازی‌ می‌باشد.
ثانیاً: در خبر منتشر شده توسط دادگستری استان به هیچ عنوان اشاره‌ای ‌به محل ارتکاب جرم و یا محل اجرای حکم صادره نشده است و آنچه باعث برداشت اشتباه از خبر مذکور شده است اشاره به متن صریح حکم صادره در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس مبنی بر «مجازات محکوم به اعدام در ملاءعام و در محل ارتکاب‌جرم»‌ می‌باشد که منظور از محل ارتکاب جرم،  حوزه قضایی شهرستان محل  وقوع جرم‌ می‌باشد نه صرفاً نقطه مکانی ارتکاب جرم که در این پرونده خاص، بیمارستان بوده است.
ثالثاً:  برهمگان مبرهن است که فضای بیمارستانی مکان مناسبی برای اجرای حکم نمی‌باشد، بنابراین هیچ‌گاه چنین تصمیم قضایی اتخاذ و یا اجرا نخواهد شد.
رابعاً: همان گونه که در پایان خبر ارسالی بیان شده است رأی صادره غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است و هر گونه اقدامات بعدی قضایی و اجرایی منوط به قطعیت دادنامه‌ می‌باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی