[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

مساجد، مرکز ثقل کارهای فرهنگی در شهر هستند، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با اشاره به اینکه اگر نظام محلات را به سمت نظام خود کنترلی ببریم مشکلات اجتماعی خودبه‌خود حل‌ می‌شود و اعتقاد راسخ دارم محور نظام خود کنترلی در محلات، مساجد هستند، گفت: مساجد، مرکز ثقل کارهای فرهنگی در شهر هستند.
«حیدر اسکندرپور»، در دیدار با حجت الاسلام «حسین امیدی»، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی و هنری مساجد فارس و هیئت همراه، گفت: مسجد محل امن و مأمن آحاد مردم است و همه اقشار باید در مساجد حضور یابند. مأموریت اصلی مسجد حل مشکلات اجتماعی و فرهنگی مردم است. وی با اشاره به اینکه مسجد نباید به محل دعوای جناح‌های‌سیاسی بدل شود، اضافه کرد: باید با برنامه‌ریزی صحیح به سمتی برویم که مساجد محل حضور جوانان شود چون مساجد، مرکز ثقل کارهای فرهنگی در شهر هستند.
شهردار شیراز با اشاره به اینکه همه از امام جماعت، هیئت امنا، خادم و کانون‌های‌مساجد باید به گونه‌ای‌عمل کنند تا فضای دلنشین و دل‌انگیز در مساجد شکل گیرد، اظهارداشت: نظام محله‌محوری را اعتقاد داریم و مساجد نقطه ثقل نظام محله‌محوری است. به گفته اسکندرپور، اگر نظام محلات را به سمت نظام خود کنترلی ببریم مشکلات اجتماعی خودبه‌خود حل ‌می‌شود و اعتقاد راسخ دارم محور نظام خود کنترلی در محلات، مساجد هستند. وی با یادآوری این مطلب این دوره شهرداری و شورا به هیچ وجه با مساجد بیگانه نیستند و اتفاقاً حرفه‌ای‌تر با موضوع مسجد برخورد‌می‌کنند، افزود: ما از کانون‌های‌مساجد حمایت ‌می‌کنم و اعتقاد داریم حمایت از مسجد باعث حذف آسیب‌های‌اجتماعی از جامعه‌می‌شود.
لزوم برگزاری منظم جلسه‌های‌شورای سیاستگذاری کانون‌های‌مساجد فارس
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های‌فرهنگی و هنری مساجد فارس با اشاره به اینکه کار اصلی کانون‌ها‌توجه به حوزه جوان، نوجوان و خانواده است، گفت: برگزاری منظم جلسه‌های‌شورا‌می‌تواند نویدبخش اتفاق‌های‌خوب باشد تا مساجد از غربت خارج شوند.
حجت الاسلام «حسین امیدی»، در دیدار با «حیدر اسکندرپور»، شهردار شیراز، گفت: کانون‌های‌مساجد در کنار بسیج و شوراهای محلات به عنوان بالی برای مساجد محسوب‌ می‌شوند.
مدیرستاد هماهنگی‌کانون‌های‌فرهنگی وهنری مساجد فارس با تأکید بر اینکه کانون‌های‌مساجد در 25 سال گذشته دچار مشکل بودند که در اسفند‌گذشته اساسنامه توسط ستاد توسط رئیس‌جمهور، امضاشد و در ساماندهی کانون‌های‌اتفاقات خوبی رقم خورد، یادآور شد: کانون‌های‌مساجد در روستاهایی که هیچ نهاد دولتی فعالیت نمی‌کنند،  فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه کار اصلی کانون‌ها‌ توجه به حوزه جوان، نوجوان و خانواده است، اظهارداشت: شورای سیاستگذاری در رده کشور و استانی تشکیل شده که این شورا در سطح استان وظیفه دارد برای فعالیت‌های‌کانون‌ها‌ برنامه‌ریزی محلی انجام دهد.
حجت الاسلام امیدی با یادآوری این مطلب که امید است فصلی یک‌بار جلسه‌های ‌شورای سیاستگذاری کانون‌های‌مساجد فارس برگزار شود، اضافه کرد: برگزاری منظم جلسه‌های‌شورا‌می‌تواند نویدبخش اتفاق‌های‌خوب باشد تا مساجد از غربت خارج شوند و به طور حتم مساجد تنها محلی هستند که ‌می‌توانند در تأثیرگذاری فرهنگی و مذهبی جوانان فعالیت کنند.
خاطر نشان‌می‌شود براساس حکمی که از سوی دکتر «سید عباس صالحی»، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شد، مهندس «حیدر اسکندرپور»، شهردار شیراز به عنوان یکی از اعضای شورای سیاستگذاری کانون‌های‌مساجد فارس، معرفی شد، این حکم در سفر اخیر صالحی به شیراز در حاشیه شورای فرهنگ عمومی فارس توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دکتر «ابراهیم گشتاسبی راد»، معاون شهردار اهدا شد.
این دیدار براساس هماهنگی‌های ‌بیشتر برای این حکم انجام شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی