[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

متروگران شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز گفت: افزایش نرخ مترو در شیراز براساس مصوبه شورا و پس از تأیید فرمانداری شهرستان، ابلاغ و اجرایی شده و روند قانونی را طی کرده است.
نواب قائدی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: لایحه پیشنهادی شهرداری شیراز درخواست تعیین قیمت هزار تومان برای سفر با قطار شهری را شامل می‌شد که شورا این عدد را به ۹۰۰ تومان کاهش داد و مصوب کرد.
وی گفت: مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص افزایش نرخ کرایه حمل و نقل درونشهری که قیمت خدمات مترو را نیز شامل می‌شد، به فرمانداری ارسال و بعد از تأیید، به بخش‌های مختلف برای اجرا، ابلاغ شده است.
قائدی با بیان اینکه از ۲۳ مهر، شهروندان با نرخ‌های جدید کرایه در شیراز جابه‌جا می‌شوند، به اعمال سیاست‌های تشویقی ویژه شهروندانی که به طور مرتب در مسیرهای پر ترافیک از مترو استفاده می‌کنند اشاره و خاطرنشان کرد: کارت‌های سه ماهه، شش ماهه و یک‌ساله با تخفیف‌ برای این افراد پیش‌بینی شده است.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شیراز با بیان اینکه در بعضی از روزها جابه‌جایی مسافران با مترو تا حدود ۹۱ هزار نفر در روز هم می‌رسد، اعلام کرد که روزانه به طور میانگین ۷۰ هزار نفر در ایستگاه‌های مترو شیراز جابه‌جا می‌شوند.
قائدی همچنین در پاسخ به چرایی تأخیر در بهره‌برداری ایستگاه وکیل، گفت: معماری خاصی در این ایستگاه در حال طراحی است به همین دلیل احتمالاً در دهه فجر به اتمام نرسد و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.
به گزارش ایسنا، براساس مصوبه شورا و تأیید فرمانداری شهرستان شیراز، از ۲۳ مهرماه نرخ کرایه‌ در بخش‌های مختلف حمل و نقل درونشهری حدود ۳۳ درصد افزایش را تجربه کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی