[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

انفجار در قلب روسیه ، روزنامه شیراز نوین

در حالی که برخی منابع خبری از انفجار دو بمب در یکی از ایستگاه‌های مترو در شهر «سن‌پترزبورگ» روسیه خبر دادند، رویترز به نقل از منابع امدادرسان روسی اعلام کرد که تنها یک انفجار در متروی سن پترزبورگ به وقوع پیوسته است.
به گزارش ایلنا به نقل از راشاتودی، طبق اعلام منابع امنیتی، بر اثر این انفجار تاکنون 10 نفر کشته و 20 نفر نیز زخمی شده‌اند.
منابع خبری گزارش دادند هم‌اکنون فعالیت سه ایستگاه از ایستگاه‌های متروی سن پترزبورگ متوقف شده است. بنابر گزارش فارس، کاخ کرملین نیز اعلام کرد که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در جریان این انفجارها قرار گرفته است.
رئیس‌جمهوری روسیه ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان اعلام کرد که با سران نهادهای امنیتی روسیه در این رابطه صحبت‌ کرده است.
پوتین همچنین تأیید کرده که این حادثه تلفات داشته اما هنوز علت دقیق وقوع آن مشخص نیست.
وی افزود، تمام احتمالات در این خصوص در حال بررسی است،‌ از جمله تروریستی بودن این حادثه.
دفتر مطبوعات متروی سن‌پترزبورگ نیز اعلام کرد که یکی از انفجارها بر اثر منفجر شدن یک وسیله انفجاری در یکی از قطارها رخ داده است.
یکی از شاهدان عینی این واقعه با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: «سوار پله برقی بودم که ناگهان موج انفجار را احساس کردم که در تونل پیچید. ایستگاه تخلیه شد».
این انفجارها درست در زمانی رخ داده که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه میزبان «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور بلاروس در سن‌پترزبورگ بود. ساعاتی پس از وقوع این انفجار، دادستانی کل روسیه اعلام کرد که این حادثه تروریستی بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی