[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

شناسایی بزرگ‌ترین شبکه تأمین مالی و تجهیزات تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین، روزنامه شیراز نوین

وزارت اطلاعات اعلام کرد: بزرگ‌ترین شبکه تأمین مالی و تجهیزات تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین، توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی شد و عناصر اصلی شبکه بازداشت شدند.
به گزارش ایسنا، متن اطلاعیه روابط عمومی وزارت اطلاعات به این شرح است:
به استحضار ملت شریف ایران می‌رساند: بزرگ‌ترین شبکه تأمین مالی و تجهیزات تیم‌های عملیاتی گروهک تروریستی منافقین، توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی و 6 نفر از عناصر اصلی شبکه در سلسله عملیاتی همزمان و در چند استان کشور، بازداشت، 10 نفر احضار و تعدادی دیگر از مرتبطان شبکه تحت تعقیب می‌باشند. این شبکه گسترده، وظیفه انتقال پول از خارج با شیوه‌های پیچیده پول‌شویی و تأمین تجهیزات مختلف برای تیم‌های عملیاتی- تروریستی منافقین را عهده‌دار بود. سرکرده‌ شبکه‌ مزبور به‌نام علی محمد دولتی فرزند غلامحسین از عناصر مهم منافقین است و دارای دفاتر و مؤسساتی در کشورهای امارات و هلند می‌باشد. نام‌برده در تعامل مثلث آلبانی، امارات و هلند، خطوط عملیاتی و پوشش لازم برای تأمین مالی و لجستیک تروریست‌ها را فراهم می‌کرد. در داخل کشور نیز دفاتر، مؤسسات و مرتبطان متعددی توسط وابستگان گروهک منافقین، روند تحویل پول و امکانات از سرپل‌های مستقر در خارج و انجام فرایندهای چندلایه پول‌شویی با هدف امحای ردها و آثار منافقین را اجرا کرده و نهایتاً پول، اسلحه، مواد منفجره و ابزارهای فنی و مخابراتی را به تیم‌های تروریستی تحویل داده و حتی به استخدام اراذل و اوباش برای صحنه‌های اغتشاشات اخیر می‌پرداختند. من‌جمله عناصر دستگیرشده، پدر یکی از اعضای عملیاتی تیم‌های تروریستی است که نزدیک به 3 سال پیش بازداشت شد و به‌دلیل انتسابش به یک دانشگاه صنعتی مهم کشور، موجب تهاجم وسیع رسانه‌های معاند علیه دستگاه‌های امنیتی و قضایی کشور شد. شایان ذکر است که این فرد نیز سابقه‌ وابستگی قدیمی به گروهک منافقین و محکومیت زندان به همین جرم را دارا می‌باشد.
تحقیقات پیرامون شبکه‌ پیش‌گفته و مرتبطان آن‌ها ادامه داشته و عناصر مقیم خارج از کشور نیز از طریق پلیس بین‌الملل (اینترپل) و به جرم «تأمین مالی تروریسم» و «پول‌شویی سازمان‌یافته» تحت پیگرد قرار خواهند گرفت. همچنین به کشورهای میزبان منافقین من‌جمله آلبانی، هلند و امارات یادآور می‌گردد که به‌دلیل ماهیت بحران‌زیست و جنایت‌پیشه‌ این گروهک، حضور آن‌ها در هر کشوری جز دامن‌زدن به اقدامات غیرقانونی و تروریستی در آن کشورها، ثمری نداشته و نخواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی