[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

صیانت از فرهنگ غنی شیراز در اولویت است، روزنامه شیراز نوین

دکتر نواب قائدی رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه فرهنگ و قدمت تاریخی شهر شیراز همواره به عنوان مفاهیمی شناخته شده در سطح جهانی نیز شناخته شده است، تأکید کرد: صیانت از فرهنگ غنی شهر شیراز در اولویت فعالیت‌های شورای شهر و شهرداری است. نواب قائدی با حضور در برنامه رادیویی شهر و شهروند با تأکید بر گسترش زیرساخت‌های فرهنگی در شهر شیراز تصریح کرد: شورای اسلامی شهر شیراز و مدیریت شهری، با نگاهی شهروند محور و برنامه‌ریزی‌های‌مدون، حرکت در مسیر ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فرهنگی را در اولویت اصلی برنامه‌های‌خود دارند و این روند، با جدیت هرچه تمام دنبال خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز پروژه در حال احداث پردیس سینمایی جوان را یکی از پروژه‌های‌فرهنگی شهرداری و در راستای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی عنوان کرد و افزود: این پردیس سینمایی شامل 10 سالن سینما، 2 سالن آمفی‌تئاتر و کلاس‌های آموزشی و گالری، با زیربنای 8000 متر مربع است. قائدی با اشاره به ساخت و بهره‌برداری از دو فرهنگ‌سرای بزرگ مقیاس در شمال و جنوب شهر شیراز، افزود: فرهنگ‌سرای حکمت در شهرک گلستان و فرهنگ‌سرای محمد بهمن‌بیگی در شهرک فرزانگان با هدف ارائه خدمات فرهنگی و گسترش و توسعه سرانه فرهنگی افتتاح شده‌اند.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه با اشاره به پروژه‌های‌عمرانی در حال احداث شهرداری شیراز، بیان داشت: در زمان شروع به کار شورای پنجم، تعدادی پروژه در سطح شهر در حال اجرا بودند که رسالت شورای شهر و وظیفه انسانی ما ایجاب‌ می‌کرد که در وهله اول این پروژه‌ها ‌را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم چرا که سرمایه‌های ‌شهر و مردم صرف اجرای این پروژه‌ها ‌شده بود.
وی گفت: پروژه‌های‌تقاطع غیر همسطح شهدای گلشن و تقاطع غیرهمسطح شهدای انقلاب(جوادیه) از جمله این پروژه‌ها ‌هستند.
عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه در شروع به کار شورای پنجم نیز پروژه‌های‌ مهمی چون تقاطع غیرهمسطح دکتر خدادوست گلنگ‌زنی و به مرحله اجرا درآمد، گفت: تمام تلاشمان بر این است این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
نواب قائدی با تصریح بر اینکه نگاه شورای شهر نسبت به تقاطع‌های‌غیرهمسطح متفاوت از گذشته است، گفت: سعی داریم این تقاطع‌های‌غیرهمسطح، حوزه پیرامونی شهر را در برگیرند.
وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک در محورهای اصلی و ورودی‌های شهر و همچنین تکمیل رینگ پیرامونی شهر حائز اهمیت است، گفت: تقاطع‌های‌غیرهمسطح محمد بهمن‌بیگی(مهدیه - امیرکبیر) و شهید رودکی و در ادامه آن بزرگراه مهدیه در راستای تکمیل رینگ پیرامونی شهر در دست اجرا ‌می‌باشند. عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه اجرای پروژه‌های‌انسان‌محور را در راستای تعاملات اجتماعی بین مردم، مهم برشمرد و ادامه داد: در این زمینه پروژه‌هایی اجرا و یا در دست اجرا‌ می‌باشند که پروژه پیاده‌راه بلوار شهید مصلی‌نژاد و پروژه در حال احداث پیاده‌راه عفیف‌آباد از پروژه‌های‌انسان‌محور‌ می‌باشند. قائدی توجه به نیازهای روزمره شهروندان و محله‌های‌سطح شهر را نیز برای شورا و شهرداری مهم قلمداد کرد و افزود: در این راستا پروژه‌های‌متعددی نظیر زیرسازی و روکش آسفالت محله‌ها، کانیوگذاری و جدول‌گذاری، لوله‌گذاری آب‌های سطحی و... از سوی شهرداری‌های مناطق در سطح محله‌های‌شهر در حال اجرا‌ می‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی