[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

نقاط‌ضعف حوزه مسکن شناسایی شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در اجلاس مدیران صنعت ساختمان جنوب کشور که با رویکرد فرصت‌های سرمایه‌‌گذاری در شیراز برگزار شد، به سختی‌ها و مشکلات و همچنین فرصت‌های پیش رو در صنعت ساختمان اشاره کرد و افزود: رونق صنعت ساخت و ساز متأثر از سیاست‌ها و فعالیت‌های گوناگونی از جمله مالیات، عوارض، سودهای بانکی، بیمه، سطح دست مزدها، قدرت خرید متقاضیان و بروکراسی اداری است.
وی با بیان اینکه عوامل تشویق و تسهیل‌کننده در رونق صنعت ساختمان مؤثر خواهد بود، تقویت این عوامل و کاهش عوامل محدودکننده را سبب حرکت رو به رشد این صنعت برشمرد.
استاندار فارس عنوان کرد: دولت نیز سیاست‌های تشویق کننده و تسهیل‌کننده متعددی به منظور پاسخگویی به نیازهای متقاضیان مسکن در دستور کار قرار داده که طرح اقدام ملی مسکن یکی از این سیاست‌های اخیر است.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه طرح‌ها ‌و اقداماتی که تا کنون در حوزه صنعت ساخت و ساز و تأمین نیاز متقاضیان مسکن اجرا شده نقاط‌قوت و ضعف متعددی داشته است افزود: بی‌تردید مطالعه این نقاط قوت و ضعف و تلاش در راستای رفع مشکلات و تقویت نقاط مثبت در توفیق طرح‌های‌جدید و تحقق اهداف پیش رو اثرگذار خواهد بود.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر یکی از سیاست‌ها‌ و طرح‌های‌حوزه مسکن است که به رغم بعضی نقاط مثبت دارای نقاط ضعف بسیاری نیز بود، اظهار کرد: قیمت‌های غیرواقعی و همچنین مکان‌یابی نامناسب از جمله اشکالات این طرح بود که باید در طرح‌های‌دیگری همچون اقدام ملی با کسب تجربه از آنچه در طرح مسکن مهر رخ داد، پیشگیری شود.
وجود زیر ساخت‌ها، گرایش متقاضیان در مکان‌های تعیین شده، مطلوبیت برای سازنده و سرمایه‌گذار، تأمین تجهیزات و تأسیسات و انشعابات خدمات، شرایط واگذاری، تقسیط و بازپرداخت تسهیلات، نظارت‌های نظام مهندسی  از دیگر مواردی بود  بود که استاندار فارس بر لزوم توجه به آنها در اجرای طرح اقدام ملی ساختمان تأکید کرد. 
وی ابراز امیدواری کرد که دستگاه‌های متولی طرح اقدام ملی مسکن با ایجاد ساختاری از پیش تعیین شده و ایجاد زمینه تعامل میان سازندگان، سرمایه‌گذاران و متقاضیان به تحقق اهداف این طرح کمک کنند تا علاوه بر حل مشکل مسکن‌شاهد رونق بازار ساخت و ساز و به تبع آن رونق در سایر بخش‌های اقتصادی و ایجاد اشتغال در جامعه باشیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه مدیریت ارشد استان آماده حمایت همه‌جانبه از رونق صنعت ساخت و ساز از جمله اجرای طرح اقدام ملی مسکن است، افزود: علاوه بر اینکه از همه سرمایه‌گذاران استان برای سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن دعوت ‌می‌کنیم، پذیرای فعالان صنعت ساخت و ساز از سایر استان‌های‌کشور نیز هستیم. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی