[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

ترابی منجی سرخ‌ها، روزنامه شیراز نوین

تیم فوتبال پرسپولیس توانست با برتری یک گله برابر صنعت نفت آبادان به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.
 به گزارش ایسنا، دو تیم فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال ایران از ساعت ۱۶:۱۵ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
تک گل این دیدار را مهدی ترابی در دقیقه ۵۳ وارد دروازه صنعت نفت آبادان کرد. در نیمه اول تیم میهمان بازی را بهتر شروع کرد و با فرارهای مهدی مومنی چند خطر نصفه و نیمه را روی دروازه ایجاد کرد. نخستین موقعیت جدی بازی را آبادانی‌ها در دقیقه ۱۰ بازی ایجاد  کردند که ضربه سر عیسی آل‌کثیر روی کرنر ارسالی از سمت چپ به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.  پس از این موقعیت پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و سعی کرد و با پاسکاری‌های متوالی و تغییر مداوم جناح بازی راهی را به سوی دروازه صنعت نفت پیدا کند. در دقیقه ۲۰ پاس بیرون پا و زیبای مهدی ترابی، عبدی را در موقعیت تک به تک قرار داد که تعلل این بازیکن باعث از بین رفتن این فرصت شد. بازی دوباره به دست شاگردان اسکوچیچ افتاد. در دقیقه ۲۳ فرار آل‌کثیر از پشت محمد‌انصاری و سر توپ زیبای او، فرصت مناسبی را برای این بازیکن به وجود آورد که ضربه او با واکنش بیرانوند به تیر دروازه برخورد کرد و به کرنر رفت. پس از آن برزیلی‌های آبادان باز هم فرصت گلزنی داشتند که قریشی این فرصت را از دست داد. در ادامه تلاش دو تیم فایده نداشت و حتی فرصت تک به تک محمد نادری در دقیقه ۴۳ توسط ناصر سالاری دفع شد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند. در نیمه دوم بر خلاف نیمه نخست، پرسپولیس با به بازی آوردن فرشاد‌احمدزاده به جای نادری در بین دو نیمه، بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و بارها توسط احمدزاده و محمد انصاری حملاتی را روی دروازه مهمان انجام داد. حملات دامنه‌دار پرسپولیس نهایتاً جواب داد و مهدی ترابی توانست با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه دروازه ناصر سالاری را باز کند. پس از گل پرسپولیس، نوبت صنعت نفت آبادان بود که روی دروازه بیرانوند حاضر شود و با استفاده از ضربات شروع مجدد، دروازه میزبان را تهدید کند. در دقیقه ۶۱ و روی پرتاب بلند اوت دستی، عیسی آل‌کثیر فرصت داشت که گل تساوی را به ثمر برساند که باز هم بیرانوند او را ناکام گذاشت. در حالی که صنعت نفت آبادان در حال برنامه‌ریزی برای موج حمله بودی، پرسپولیس روی ضد حمله فرصت رسیدن به گل دوم خودش را داشت. 
پاس زیبای ترابی، علیپور را با سالاری در موقعیت تک به تک قرار داد که ضربه چیپ علیپور با واکنش استثنایی سالاری به بیرون رفت. پس از این پرسپولیس باز هم فشار خود را حفظ کرد و در دقیقه ۶۹ با کار تیمی و زیبای ترابی و علیپور، این باز گلزن پرسپولیس بود که با سالاری تک به تک شد اما باز هم این دروازه‌بان صنعت نفت آبادان بود که با درخشش خود مهاجمان پرسپولیس را ناکام گذاشت. در ادامه صنعت نفت آبادان فرصت داشت که روی یک کرنر در دقیقه ۷۲ به گل برسد که ضربه سر قریشی به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.
در نهایت پرسپولیس با تک گل مهدی ترابی موفق شد از سد مهمانش بگذرد و به جمع ۸ تیم برتر جام حذفی صعود کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی