[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۹
  • دوره جدید

مخترعان بدشانسی که به‌ دست اختراع خود کشته شدند، روزنامه شیراز نوین

مخترعین افراد بسیار باهوشی هستند و اختراعات خاص آن‌ها زندگی بشریت را بهبود یا نجات می‌دهد اما مخترع بدشانسی وجود داشته که اختراع شگفت انگیزش باعث مرگ او شده است.
به گزارش نمناک، مخترعان؛ افرادی هستند که ‌ایده‌ای که به ذهنشان می‌رسد را به واقعیت تبدیل می‌کنند تا مشکلی را حل کنند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید گاهی اختراع ممکن است منجر به مرگ سازنده‌اش هم بشود. در ‌این قسمت از سرگرمی ‌نمناک مخترعینی را معرفی خواهیم کرد که عامل مرگشان، اختراعشان بوده است؛ پس برای آشنایی با ‌این افراد بخت برگشته با ما همراه باشید.
هنری اسمولینسکی
هدف اسمولینسکی؛ اختراع یک ماشین پرنده بود تا به بشر خدمت کند. او می‌خواست پروژه‌ای که در سال 1973 شروع کرده بود را به پایان برساند، اما نه تنها پرواز آزمایشی‌اش با شکست مواجه شد بلکه جانش را هم از دست داد.
فرانتس رایچلت
هدف رایچلت طراحی کت و شلوار بود که بتواند به عنوان چتر نجات پرواز برای خلبانان عمل کند. اولین تست او با مانکن‌های مصنوعی صورت گرفت و موفقیت‌آمیز هم بود. با ‌این حال رایچلت خودش هم وارد عمل شد. او با کت و شلوارش از برج ‌ایفل پرید و متأسفانه فوت کرد.
ویلیام نلسون
ویلیام نلسون، کارمند جنرال الکتریک، راه جدیدی برای موتوردار کردن دوچرخه پیدا کرد. او در حین تست اولیه دوچرخه موتوری‌اش با شدت به زمین افتاد و درگذشت.
هنری وینستانلی
هنری وینستانلیِ انگلیسی و مخترع و مهندس قرن؛ فانوس دریایی عظیمی ‌را برای مشخص کردن صخره‌های خطرناک کنار ساحل طراحی کرد که البته تأیید هم شد. همه چیز خوب پیش رفت تا ‌این که طوفانی چند روزه که یکی از بزرگ‌ترین طوفان‌های تاریخ بریتانیا بود، ساحل کانال انگلیسی را در هم نوردید. فانوس دریایی وینستانلی و خود او در‌ این بادها و امواج بسیار شدید از بین رفتند و هیچ وقت هم اثری از آن‌ها پیدا نشد.
ویلیام بولاک
ویلیام بولاک تصمیم گرفت تا ماشین چاپ را به ماشین روتاتیو تبدیل کند؛ اما ‌این اختراع باعث شد تا ساق پایش داخل دستگاه گیر کند و توسط ماشین له شود. با ‌این که جراحان سعی کردند پای او را مداوا کنند، اما بولاک در نهایت به قانقاریا دچار شد. او دوباره برای عمل جراحی قطع عضو بستری شد، اما در طول عمل درگذشت.
هوراس لاوسون هونلی
او در حال کار بر روی زیردریایی‌ها بود. هر 3 اختراعش غرق شدند؛ به طوری که آخرین بار، خودش هم به همراه 7 خدمه‌اش به کام مرگ کشیده شد.
هری اسمولینسکی
هری اسمولینسکی هم سعی کرد تا نوعی خودرو اختراع کند. نمونه اولیه او از روی یک هواپیمای دو موتوره سسنا و یک فورد پینتو ساخته شد. اسمولینسکی و کمک خلبانش، اختراعشان را برای پرواز؛ از فرودگاه بیرون آوردند. لحظاتی بعد از بلند شدن، مدیر فرودگاه دود سیاهی را دید که از محل سقوط بلند می‌شد که ‌این حادثه منجر به مرگ مخترعانش شد.
توماس میدگلی
میدگلی که در حال کار بر روی بنزین سرب دار و گازهای گلخانه‌ای بوده است، در تختی که برای بیماران مبتلا به فلج اطفال طراحی کرده بود، در حالی که طناب و قرقره به دورش پیچیده بود، مرده پیدا شد.
ماری کوری
این شیمی‌دان معروف در اثر آزمایش‌هایش با اورانیوم، رادیواکتیویته را کشف کرد؛ اما در واقع ماری بر اثر سرطان خون که به دلیل کارش و تماس با مواد شیمیایی گرفتار آن شده بود و در راه علم بود، درگذشت.
والرین آباکوفسکی
مخترع روسی آباکوفسکی در حال تست یک واگن پر سرعت درگذشت. در واقع موتوری که ‌این مخترع در سن 26 سالگی روی قطار موردنظرش گذاشت، موتور یک هواپیما بود که او را به کام مرگ کشاند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی