[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

دو گانه امیر و فرهاد برای جانشینی کی‌روش، روزنامه شیراز نوین

ورزش 3/ وضعیت سرمربی تیم ملی فوتبال ‌ایران مهم‌ترین موضوعی است که خبرنگاران زیادی را به مرکز ملی فوتبال کشانده است. به گزارش ورزش سه، از ساعت 10 صبح دیروز سه‌شنبه، جلسه‌‎ای با حضور اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال آغاز شد؛ جایی که اگرچه در دستور کار ‌این جلسه به صحبت درباره انتخاب سرمربی آینده تیم ملی اشاره نشده، اما‌ این مهم‌ترین موضوعی است که برای جمع‌بندی در مورد آن دور هم جمع شده‌اند.
پس از پایان جام جهانی 2022 قطر که با کسب نتایج نه چندان مطلوب برای فوتبال ‌ایران به پایان رسید، حالا همه در انتظار مشخص شدن تکلیف سکان‌دار هدایت تیم ملی هستند.
در ‌این میان کارلوس کی‌روش که دو ماه مانده به جام جهانی هدایت تیم ملی فوتبال ‌ایران را به جای اسکوچیچ در دست گرفت، مذاکرات جدی‌ را با فدراسیون فوتبال قطر آغاز کرده و با ‌این وصف می‌توان کار‌این مرد پرتغالی باتجربه را در تیم ملی فوتبال ‌ایران تمام شده دانست؛ چرا که شواهد و قرائن نیز از عقد قرارداد ‌این مربی با قطر خبر می‌دهند.
اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ‌این روزها در حال فکر کردن به تصمیم‌گیری درباره دو راهی انتخاب مربی داخلی یا خارجی هستند.
درباره مربیان داخلی نام دو نفر که امیر قلعه‌نویی و فرهاد مجیدی هستند همچنان روی میز تصمیم‌سازان فوتبال باقی مانده است. البته اعضای هیئت رئیسه درباره انتخاب یحیی گل‌محمدی، علی دایی و جواد نکونام هم فکر می‌کردند که به دلایل مختلف ‌این سه مربی از دایره انتخاب آن‌ها کنار گذاشته شدند.
این طور که شنیده می‌شود در حال حاضر امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌‎گهر سیرجان بیشترین شانس را برای جایگزینی کارلوس کی‌روش دارد و در صورتی که انتخاب مربی داخلی به تصویب اعضای هیئت رئیسه برسد به احتمال زیاد او خواهد بود که در جام ملت‌های آسیا جلوتر از فرهاد مجیدی هدایت تیم ملی فوتبال ‌ایران را در قطر برعهده می‌گیرد.
از سوی دیگر پرونده انتخاب مربی خارجی هم همچنان روی میز مدیران فدراسیون قرار دارد. آن‌ها برای ‌این انتخاب البته محدودیت‌های بیشتری دارند و باید درباره دو موضوع به جمع‌بندی برسند که یکی تأمین منابع مالی خواهد بود و دیگری انتخاب مربی‌ که با توجه به فاصله تقریباً یک ساله باقی مانده تا شروع رقابت‌ها بتواند با آگاهی و شناخت خوبی تیم ملی را مهیای جام ملت‌های آسیا کند. از همین رو تاکنون به هیچ مربی خارجی برای حضور در رأس کادر فنی تیم ملی به صورت مستقیم اشاره نشده است، اما ممکن است دوباره بحث انتخاب سرمربی خارجی داغ‌تر از گزینه داخلی شود.
با وجود ‌اینکه خبرنگاران در انتظار صحبت با احسان اصولی پس از پایان جلسه بودند، فدراسیون فوتبال با انتشار ویدیویی به موضوع مهم جلسه اشاره کوتاهی با اطلاعات کم داشت.
احسان اصولی که ترجیح داده با خبرنگاران منتظر مقابل در مرکز ملی فوتبال به صورت مستقیم برای پرسش و پاسخ روبه‌رو نشود، در میانه ‌این جلسه در ارتباط با صحبت‌های انجام شده درباره انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ‌ایران مطابق انتظار بدون ‌اینکه اطلاعات خاصی بدهد، ‌این طور با ویدیویی که روی سایت فدراسیون فوتبال قرار داده شد، توضیح داده است: «در‌این خصوص همکاران در حال گفت‌وگو هستند. یک سری اطلاعات فنی و شرایطی که باید مدنظر داشته باشند، در حال گفت‌وگو است. جلسه همچنان ادامه دارد و ما به محض ‌اینکه به نتیجه برسیم اطلاع رسانی خواهیم کرد. حالا ممکن است در ‌این جلسه باشد یا به جلسات آتی نیاز داشته باشیم. به هر حال در جلسه گفت‌وگو شد.»
باید ‌این نکته مهم را هم در نظر داشت که اولین بازی تیم ملی در فروردین ماه سال 1402 خواهد بود و اعضای هیئت رئیسه حداقل سه ماه زمان مفید را برای انتخاب نهایی سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگ‌سالان پیش روی خودشان می‌بینند؛ هر چند ‌این انتخاب سرنوشت‌ساز برای فوتبال ‌ایران زودتر از ‌این‌ها نهایی خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی