[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

کارگر حداقل بگیر کمک معیشتی نگرفته ‌است ، روزنامه شیراز نوین

یک مقام مسئول کارگری با بیان اینکه کارگران حداقل‌بگیر نگران بررسی و سرکشی به حساب‌های بانکی خود نیستند، از وزارت کار خواست تا لیست بیمه‌شدگان کارگری و بازنشسته‌ای که کمک معیشتی دریافت کرده‌اند را اعلام کند.
امیری در گفت وگو با ایسنا، درباره مشمول نشدن بخشی از کارگران در طرح معیشتی دولت، ‌ گفت: در حال حاضر آمار دقیق بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی اعم از کارگری و بازنشسته در تأمین اجتماعی موجود است و مشخص است که چند درصد حداقل بگیرند و چند درصد بالای حداقل بیمه‌پردازی دارند بنابراین از وزارت کار می‌خواهیم لیست بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی که مشمول دریافت کمک معیشتی شده‌اند را اعلام کند تا بدانیم چند درصد بیمه شدگان مشمول دریافت این مبلغ شده‌اند.
وی افزود: بر اساس آمارهای اعلام شده بیشترین پرداخت‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی بوده ولی ما در خراسان شمالی مراجعه فراوان داشتیم که اظهار می‌کنند مشمول نشده‌اند و کمک معیشتی به آنها تعلق نگرفته است. عضو هیئت مدیره کانون عالی شورای اسلامی کار خراسان شمالی ادامه داد: متأسفانه در خراسان شمالی روستائیانی هم بوده‌اند که کمک معیشتی دریافت نکرده‌اند در صورتی که خانه ۹۰۰ میلیون تومانی و ماشین ۲۵۰ میلیون تومانی نداشتند لذا از وزارت کار و متولیان مربوطه انتظار داریم به طور شفاف اعلام کنند این مبلغ حاصل از اصلاح قیمت بنزین به حساب چه کسانی واریز شده است؟
امیری با بیان اینکه کارگران از ضعیف‌ترین اقشار جامعه به شمار می‌روند و شایسته بود که در این طرح در اولویت پرداخت قرار می‌گرفتند، ‌افزود: اگر سبد معیشتی به کارگران تعلق نگرفته به چه کسانی داده شده است؟ مگر اینکه این مبلغ تنها به افراد تحت‌پوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شده و بسیاری از کارگران و بازنشستگان را در جامعه هدف طرح قرار نداده باشند.
وی درعین حال به اختلال کد دستوری #۶۳۶۹* اشاره کرد و گفت: علی‌رغم آنکه اعلام می‌شود مشکلات این سامانه برطرف شده ولی هنوز بسیاری از کارگران در وارد کردن کد ملی مشکل دارند.
امیری درباره پیامک مربوط به اجازه بررسی اطلاعات حساب‌های اشخاص نیز گفت: معتقدم این کار فشار روانی بر مردم است تا افراد ثبت‌نام نکنند در حالی که کارگر حداقل‌بگیر حساب بانکی بخصوصی ندارد که نگران سرکشی به آن باشد.
به گزارش ایسنا، با وجود آنکه واریز کمک معیشتی طی روزهای اخیر در سه مرحله صورت گرفته و طبق اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی ۶۰ میلیون نفر از کمک معیشتی بهره‌مند شده‌اند اما فعالان و مقامات کارگری ‌می‌گویند این یارانه به طور محدود و به تعداد کمی از کارگران حداقل‌بگیر و بازنشسته پرداخت شده و بخش اعظمی از کارگران شامل حال این طرح نشده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی