[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

منطقه ویژه فناوری صنعت گاز فارس تأسیس می‌شود، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیسیون انرژی، محیط‌زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی فارس گفت: بنا به تصمیم‌های‌اخذ شده در استان به زودی شرکتی با سهامداران مشخص برای تأسیس منطقه ویژه فناوری صنعت گاز استان فارس تأسیس خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس، نادر‌طیبی یکشنبه در جلسه کمیسیون انرژی، محیط‌زیست، پتروشیمی و صنایع پالایشی این اتاق که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: بحث راه‌اندازی این منطقه سال‌هاست که در استان مطرح شده است که پیگیری اجرایی شدن آن در شورای گفتگوی استان مطرح و تصمیم‌گیری‌های ‌لازم اتخاذ شده است.
وی با بیان اینکه در این زمینه نیز نامه‌ای‌ به استاندار فارس ارسال شد که موافقت مدیریت ارشد استان را به دنبال داشت، افزود: قرار شد برای تأسیس این منطقه شرکتی با سهامداران مشخص ایجاد شود که مکاتبه با سهامداران نیز انجام شده است.
طیبی اظهارداشت: این شرکت به عنوان مسئول منطقه ویژه فناوری صنعت گاز فارس ثبت‌ می‌شود که موارد مربوط به این موضوع به صورت متمرکز دنبال شود.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: منطقه ویژه فناوری صنعت گاز یکی از ظرفیت‌ها‌ و پتانسیل‌های‌فارس در حوزه توسعه صنعت گاز ‌می‌باشد که ما در این کمیسیون این موضوع را به جد پیگیری خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه رویکرد ما در راه‌اندازی این منطقه بهره‌گیری از نظر متخصصان و خرد جمعی در استان خواهد بود ادامه داد: در جلسات متعدد و با حضور کارشناسان مرتبط ابعاد مختلف و موانع پیش روی راه‌اندازی این منطقه ویژه بررسی شده است.
طیبی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص فعالیت‌های‌شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس عنوان داشت: توجه به بحث پژوهش در بخش اقتصاد استان مورد توجه جدی فعالیت اتاق بازرگانی فارس در دوره نهم قرار دارد که در این زمینه برنامه‌های‌ زیربنایی برای شورای پژوهش اتاق تعریف شده است.
وی تصریح کرد: رویکرد ما در انجام فعالیت‌های‌پژوهشی اتاق بر مبنای نیازسنجی بخش خصوصی، به روز بودن و کاربردی بودن پژوهش‌هاست که هدف ما ایفای نقش اتاق بازرگانی در رفع نیازهای بخش صنعت استان و تأثیر مثبت در بهبود فضای کسب و کار و توسعه اقتصادی استان است.
در این جلسه عباس عباسی دبیر شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس نیز با تشریح فرآیند کار شورای پژوهش گفت: شورای پژوهش اتاق بازرگانی فارس در دوسال اخیر با ساختار جدید و مشخص فعالیت خود را در زمینه‌های‌تخصصی و کارشناسی نسبت به مسایل اقتصادی دنبال‌می‌کند.
وی افزود: در این شورا هسته‌های مختلف فعال است که در هر یک از این هسته‌های‌تخصصی کارشناسان بخش دولتی، بخش خصوصی و دانشگاه حضور داشته و مسایل را از ابعاد مختلف بررسی و کارشناسی‌ می‌کنند.
عباسی اظهارداشت: یکی از مهم‌ترین ورودی‌های ‌ما در بحث فعالیت‌های‌علمی، کارشناسی و پژوهشی، کمیسیون‌های‌تخصصی و کیمته‌هاست که تلاش ‌می‌کنیم اقدامات ما به نیاز بخش خصوصی و توسعه اقتصادی استان پاسخ دهد.
وی ادامه داد: ماهیت پزوهش کاری زمان بر است که با تصمیم‌های‌آنی نمی‌توان در این حوزه اقداماتی انجام داد لذا در این شورا ساز و کاری تعیین شده که برخی از موارد مطرح شده و دغدغه‌های‌اقتصادی استان در قالب گزارش‌های‌کارشناسی تهیه و ارائه شود. عباسی روند نیازسنجی، انتخاب موضوع پژوهش‌ها‌ و روند فعالیت این شورا را مطرح و به بحث و تبادل نظر در خصوص تعامل بیشتر کمیسیون انرژی، محیط‌زیست، صنایع پالایشی و پتروشیمی و شورای پژوهش این اتاق پرداخت.
در این جلسه و با مشارکت اعضا کمیته‌های‌محیط‌زیست و فناوری‌های‌دانش بنیان، انرژی، بین‌الملل و زیست بوم متوازن فارس و منطقه ویژه فناوری صنعت گاز به عنوان زیر مجموعه این کمیسیون تخصصی مصوب شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی