[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

تلاش‌ها‌ در جهت جلب اعتماد عمومی باشد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در سفر دو روزه به حوزه قضایی شهرستان داراب ضمن تکریم ومعارفه رئیس حوزه قضایی در جمع جانبازان 70 درصد شهرستان حضور یافت  و در راستای تکریم ارباب رجوع با مراجعان به دادگستری داراب نیز دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم‌موسوی در مراسم تکریم ومعارفه رؤسای سابق و جدید دادگستری شهرستان داراب با اشاره به حوادث اخیر در استان گفت: در طی هفته گذشته جمعی از اشرار اقدامات تخریبی را در استان رقم زدند.
نماینده عالی قوه‌قضائیه در استان فارس تأکید کرد: دادگستری استان فارس به دور از هر گونه اغماض با این اشرار برخورد خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه برخی تصور‌می‌کردند توطئه دشمنان توهم است، بیان داشت: پس از حوادث اخیر همگان فهمیدند که خصومت و برنامه‌ریزی دشمنان برای ایجاد آشوب و برهم زدن امنیت کشور به هیچ عنوان توهم نیست.
رئیس کل دادگستری فارس سربلندی انقلاب اسلامی از ابتدا تا کنون را  در نتیجه پیروی مردم از ولایت و خط رهبری دانست وافزود‌: باید قدر امنیت امروز کشور را بدانیم وتنها در مسیر ولایت فقیه و رهبری گام برداریم تا بتوانیم از بحران‌هایی که  دشمنان ایجاد نمایند سربلند خارج شویم.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی در جمع مردم و مسئولان داراب با اشاره به آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت: باید تلاش همه مسئولان در جهتی باشد که منجر به اعتماد عمومی مردم و حضور حداکثری مردم در انتخابات گردد.
وی از نظارت دقیق ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی در سراسر استان فارس خبر داد و تأکید کرد: این ستاد فعالیت خود را در کلیه حوزه‌های ‌قضایی استان آغاز کرده است و فعالیت‌های‌پیش از موعد داوطلبان را رصد و بررسی خواهد کرد.
رئیس شورای قضایی استان فارس فعالیت‌های‌تبلیغاتی پرهزینه در شرایط سخت اقتصادی کشور را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: منابع مالی تبلیغات پر هزینه داوطلبان یکی ازمهم‌ترین موضوعاتی است که دستگاه‌های ‌نظارتی باید مدنظر قرار دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه قضایی داراب به دوران تحول دستگاه قضایی اشاره کرد و اظهار داشت: در دوران تحول قضایی مردم حامی اقدامات دستگاه قضایی در امر مبارزه با فساد هستند و پس از اینکه ریاست معظم قوه‌قضائیه پرچم مبارزه با فساد را بلند کردند امید در مردم تقویت گردیده است.
وی افزود: مجموعه قضایی  استان فارس نیز در مسیر تحول قضایی طی چند ماه اخیر اقدامات مناسبی داشتند که یکی از مهم‌ترین  آن کاهش عمده پرونده مسن از 4 هزار 500‌فقره به1500 فقره است که این امر منجر به کاهش قابل توجه اطاله دادرسی در استان فارس شده است.
وی تأکید کرد: همکاران قضایی در استان فارس تاکنون جهادی عمل کرده‌اند و از این پس نیز باید جهادی و پرتوان خدمت‌رسانی قضایی را سرلوحه کار خود قرار دهند تا رضایتمندی عمومی از مجموعه قضایی بیش از گذشته حاصل گردد.
وی در ادامه با تقدیر از تلاش‌های‌مدیریت سابق حوزه  قضایی شهرستان داراب به رئیس جدید دادگستری این شهرستان توصیه کرد: تقوای الهی داشته‌باشید همواره با توکل به خدای متعال وتوسل به ائمه اطهار به مردم خدمت‌رسانی کنید.
وی رعایت انصاف در برابر مردم، انقلابی بودن مطابق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی ) و برنامه‌های‌ضد فساد در درون و بیرون دستگاه قضایی وخوشرویی ومدارا با مردم را مورد تأکید قرار داد.
گفتنی است در این مراسم از تلاش‌های‌سه‌ساله حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی تقدیر و با پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان وحکم ریاست معظم قوه‌قضائیه صادق صادقی به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی داراب منصوب شد.
همچنین در ادامه سفر رئیس کل دادگستری استان فارس به شهرستان داراب، مدیریت ارشد قضایی استان با 48 نفر از مراجعان به دادگستری دیدار چهره به چهره برگزار کرد  و پرونده آنان مورد رسیدگی قرار گرفت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی