[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۹
  • دوره جدید

اقتصاد بومی‌سازی شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: قیمت گذاری دستوری آفت اقتصادی کشور است و باید حذف شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، محسن علیزاده شامگاه پنجشنبه در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی این استان در شیراز افزود: این مسئله باعث آزار بخش خصوصی است و باید برای حل این مشکل تدبیری اندیشیده شود.
نماینده مردم سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی، ضمن تأکید بر لزوم تسهیل روند تأمین منابع بانکی برای صنعتگران ادامه داد: شرایط نباید به گونه ای باشد که یک صنعتگر و فعال اقتصادی برای دریافت حداقل سرمایه در گردش ماه‌ها در انتظار باشد و بانک‌ها هم 
همکاری نکنند.
علیزاده اظهار داشت: وزارت صمت کمک کند که یک خط اعتباری برای سرمایه گذاری ثابت و در گردش واحدهای صنعتی در بانک صنعت و معدن و با حداقل ۱۰هزار میلیارد تومان سرمایه در این استان ایجاد شود.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، وزیر صمت را فردی توانمند دانست و گفت: وی می‌تواند در دولت تحول ایجاد کند و ما از وی حمایت می‌کنیم.
علیرضا پاک فطرت افزود: از وزارت صمت انتظار داریم به استان‌های کشور با توجه به توانمندی آنها اختیارات داده شود تا کشور به خوبی اداره شود و رضایتمندی مردم را شاهد باشیم.
دیگر نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: هیئت وزیران در سال ۸۷ مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه فارس معین قاره آفریقا باشد که انتظار است این مسئله تعیین تکلیف شود.
ابراهیم عزیزی افزود: برای این منظور سفرهایی هم به تعدادی از کشورهای آفریقایی انجام شد و به رغم ظرفیت‌های خوبی که استان فارس داشت، اما این مسئله دیگر دنبال نشد و موضوع همچنان بلاتکلیف ماند که نیازمند تصمیم گیری جدی است.
وی ضمن تأکید بر لزوم تأمین زیرساخت‌ها برای توسعه صنعت در فارس گفت: صنعت در این استان بدون زیرساخت‌هایی مانند آب، برق، گاز، راه و راه آهن به جایی نمی‌رسد و تا به تأمین این زیرساخت‌ها توجه نشود، اهداف محقق نخواهد شد.
نماینده مردم شیراز در مجلس خواستار حمایت وزارت صمت از پارک‌های علم و فناوری فارس و گفت: پارک علم و فناوری شیراز خدمات گسترده و خوبی به جنوب کشور می‌دهد و لذا وزارت صمت باید از این جهت حمایت جدی تری داشته باشد.
عزیزی در خصوص راه اندازی سه واحد نیروگاهی در فارس هم گفت: ما برای شهرک‌های صنعتی و سرمایه گذاران و تسهیل شرایط نیازمند راه اندازی سه نیروگاهی جدید برای تولید برق در شهرک صنعتی شیراز و منطقه انرژی بر لامرد هستیم که انتظار است وزارت صمت برای راه‌اندازی این سه واحد نیروگاهی حمایت کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس هم گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه، موانع و مشکلات پیش روی ۶۳۷ واحد تولیدی و بنگاه اقتصادی استان در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رفع شد.
حمیدرضا ایزدی افزود: طی مدت مذکور در مجموع ۳۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برگزار شد که ۸۵ درصد مصوبات آن اجرایی شده است.
وی با اشاره به برنامه‌های سازمان صمت استان در زمینه توسعه و بهبود فضای کسب و کار در دولت سیزدهم ادامه داد: فارس نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشور دارد و جا دارد که توجه بیشتری به این استان شود.
او افزود: حفظ اشتغال و تثبیت وضعیت موجود نیز از دیگر برنامه‌ها و اهداف و از دغدغه‌های اصلی مدیران ارشد این استان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی