[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

مجلس جوان ‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس ستاد انتخابات کشور: کارمندان بیشترین و نظامیان کمترین گروه  شرکت‌کننده
 در رقابت‌های‌ انتخاباتی هستند

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: 248 نفر از نمایندگان فعلی و 633 نفر از نمایندگان ادوار در انتخابات ثبت‌نام کردند. به گزارش ایسنا، جمال عرف در نشست خبری خود با بیان اینکه تا یکشنبه شب 15 هزار 618 نفر در انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند، اظهار کرد: اگر افرادی را که به صورت دستی در ساعات پایانی دیشب ثبت‌نام کردند به این آمار اضافه کنیم، این آمار به 16 هزار و 145 نفر افزایش‌می‌یابد. معاون سیاسی وزارت کشور ادامه داد: از این تعداد 88 درصد آقا و 12 درصد خانم هستند. وی ادامه داد: 248 نفر از نمایندگان فعلی و 633 نفر از نمایندگان ادوار در انتخابات ثبت‌نام کردند. 3 هزار و 209 نفر در بازه سنی 36 تا 40 سال ثبت‌نام کرده‌اند که این نشان‌دهنده جوان‌گرایی در بین داوطلبان است. معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: 5 هزار و 464 کارمند داوطلب انتخابات شدند که آنها بیشترین گروه شغلی بودند و کمترین گروه شغلی نظامیان با 90نفر هستند. 12 هزار و 4 نفر هم تحصیلات کارشناسی ارشد داشتند.
وی گفت: تاکنون در انتخابات خبرگان 81 نفر ثبت‌نام کردند.
عرف با بیان اینکه در بیشتر حوزه‌های انتخابیه هیئت‌های اجرایی تشکیل و بررسی پرونده‌های داوطلبان آغاز شده است،‌ تصریح کرد: استعلامات از مراجع 4 گانه در حال انجام است و تا زمان اعلام اسامی نهایی داوطلبان 50 روز فرصت دارد.
رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این پرسش که آیا بر عملکرد صدا و سیما در زمینه تبلیغات زودهنگام به نفع یکی دو داوطلب شناخته شده انتخابات نظارت وجود دارد؟ گفت: ما بر تبلیغات زودرس نظارت داریم. ستاد پیشگیری قوه قضائیه نیز همین وظیفه را دارد. اگر موردی باشد اول تذکر می‌دهیم و اگر این تذکر جواب نداد، نهادی که تبلیغات را انجام می‌دهد به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا محمدباقر قالیباف بدون نوبت در انتخابات ثبت‌نام کرد، بیان کرد: قالیباف کسی را از قبل فرستاده بود و بخشی از کار ثبت‌نامش انجام شده بود، اما سوال شما هم نکته واردی است؛ زیرا بعضی از افراد (شناخته شده) دیگر مثل سایر داوطلبان در صف انتخابات نشستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی