[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

حمل بار بدون مجوز ممنوع شد ، روزنامه شیراز نوین

معاون حمل ونقل اداره کل  راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ‌استان فارس از ممنوعیت تردد وانت‌بارهای حامل کالا بدون اخذ بارنامه در جاده‌های‌بین شهری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای‌ فارس، مهندس علی یزدانی در جلسه بررسی و ارزیابی فعالیت‌های‌ماهانه ادارات ستادی ایمنی و ترافیک و حمل ونقل جاده‌ای‌کالا و مسافر استان اظهار داشت: با توجه به افزایش تقاضا در حمل و نقل ناوگان وانت بار بین شهری به دلیل پایین بودن کرایه حمل، تخلیه آسان و سرعت بارگیری بالا، ضرورت اخذ بارنامه از طریق شرکت‌های‌حمل و نقل کالا در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به الزامی بودن دریافت کارت هوشمند و بارنامه از سوی ناوگان وانت بار از سال ۹۴ و اطلاع‌رسانی‌های ‌انجام شده و گذشت زمان مناسب برای تطبیق این دسته ناوگان با ضوابط قانونی با هماهنگی انجام شده با قرارگاه‌های‌پلیس راه شمال و جنوب فارس در سال‌جاری به‌زودی از تردد ناوگان وانت بار حامل انواع کالا فاقد بارنامه در جاده‌های‌برون شهری جلوگیری ‌می‌شود. 
 مهندس یزدانی گفت: به همین  منظور لازم است مالکان و رانندگان این دسته ناوگان که قصد فعالیت در جاده‌های‌ بین‌شهری را دارند، هر چه سریع‌تر برای دریافت کارت هوشمند راننده و ناوگان به مراجع ذی‌صلاح مراجعه کنند.
معاون حمل ونقل جاده‌ای‌استان فارس در ادامه با اشاره به این مطلب که انجام هر گونه عملیات حمل ونقل جاده‌ای‌کالا توسط انواع ناوگان باری بایستی تحت صاحب بار نامه بعنوان (یک سند رسمی دولتی) انجام پذیرد، افزود : لازمه صدور بارنامه برای رانندگان و ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای ‌داشتن صلاحیت‌های‌فردی راننده و ناوگان است که در این خصوص رانندگان بایستی از قبل نسبت به دریافت کارت هوشمند رانندگی و ناوگان اقدام کرده باشند.
یزدانی یادآور شد: بر اساس تکالیف مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نیز به منظور تسهیل فرایند صدور بارنامه برای وانت بارها و حذف واسطه‌ها‌در نحوه فعالیت ناوگان وانت بار در جاده‌های‌برون شهری به زودی سیستم صدور بارنامه الکترونیکی وانت بار از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای‌کشور راه اندازی و فعال‌می‌شود 
وی ساماندهی و ایجاد نظم در نحوه بهره‌برداری و تردد وانت‌بارها در جاده‌های‌بین شهری و ارتقای سطح  ایمنی جاده‌ها را از دیگر اهداف برشمرد و تصریح کرد: ارائه هرگونه خدمات به ناوگان حمل و نقل وانت باری با توجه به پیمایش و صدور بارنامه انجام‌می‌شود.
مهندس یزدانی اضافه کرد: رانندگان وانت بارهای استان فارس ‌می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به انجمن‌های‌صنفی رانندگان کالا در شهرستان‌های ‌محل سکونت خود مراجعه نمایند .

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی