[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

راز مراقبت و زیبایی موهای سفید، روزنامه شیراز نوین

موهای سفید نشانه پیری نیست و نباید همیشه آن‌ها را رنگ کرد، تنها کافیست روش‌های مراقبت از موی سفید را دنبال کنید تا نظرتان نسبت به موهای سفیدتان تغییر کند.
به گزارش نمناک، داشتن موی سفید تجربه جالبی است؛ اما خیلی از افراد به سراغ رنگ مو یا اقدامات گران قیمت می‌روند تا بتوانند ‌این سفیدی مو را بپوشانند. در صورتی که موی سفید می‌تواند زیبا و سالم باشد؛ به شرطی که روتین مراقبتی مخصوص به خودش را رعایت کنید تا یک موی براق، نرم و سالم داشته باشید که در‌ این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک ‌این نکات مراقبتی را به شما خواهیم گفت.
از نرم کننده و شامپوی مرطوب کننده استفاده کنید
موی سفید نیاز به یک شامپو و نرم کننده متفاوت دارد؛ یعنی باید محصولی را انتخاب کنید که به اندازه کافی رطوبت را به موهای‌تان برساند و به آن حجم کافی بدهد و باعث وز شدن مو نشود؛ بنابراین باید حتماً موی سفید را آب‌رسانی کنید تا سبوم کم تری تولید کند و آن را از خشکی نجات دهید.
از شامپوی اصلاح کننده رنگ مو کمک بگیرید
وقتی که مو رنگدانه‌اش را از دست می‌دهد، سفید می‌شود و وقتی هم که رنگدانه را از دست دهد، به راحتی تغییر رنگ می‌دهد. دقیقاً شبیه یک لباس سفید است که هرچقدر بیشتر از آن استفاده کنید؛ از شفافیت و تمیزی‌اش کم می‌شود و همین موضوع در مورد موی سفید هم صدق می‌کند. آلودگی هوا، آب آلوده و یا حتی نور زیاد آفتاب باعث کاهش جذابیت موی سفید خواهد شد. برای جلوگیری از ‌این اتفاق و یا برطرف کردن آن؛ از شامپو اصلاح کننده رنگ مو چند بار در هفته استفاده کنید. بهتر است به دنبال شامپوی بنفش باشید، زیرا متضاد رنگ زرد روی مو‌هاست و باعث می‌شود که موی سفید از تناژ زرد خلاص شده و سفیدی و براقیت آن حفظ شود. نرم کننده بنفش هم می‌تواند کمک کننده باشد.
پوست سرتان را تغذیه کنید
پوست سر سالم به معنای موهای سالم است. مو از فولیکول رشد می‌کند؛ بنابراین پوست سر و ریشه‌ها هم باید سالم باشد. اسکراب پوست سر یکی از بهترین محصولاتی است که می‌توانید آن را انتخاب کنید که به سلول‌های پوست سرتان کمک می‌کند تا خود را ترمیم کنند و آن را سالم و متعادل نگه خواهند داشت؛ همچنین می‌توانید از روغن مناسب پوست سر استفاده کنید تا حفاظت و آب‌رسانی روی موهای‌تان انجام شود.
استفاده از براق کننده را فراموش نکنید
براق کننده مو یکی از محصولاتی است که موهای‌تان را تر و تازه می‌کند و به آن جذابیت می‌بخشد، دقیقاً مثل زمانی که برق ناخن می‌زنید؛ البته باید مراقب باشید که از ‌این محصولات روی ریشه مو استفاده نکنید.
موهای‌تان را کم‌تر بشویید
موی سفید زودتر خشک می‌شود و شکننده‌تر است، زیرا رنگدانه‌اش از بین رفته و خشک و شکننده‌تر است و شست‌وشوی بیش از حد آن؛ به مو‌ها آسیب وارد می‌کند؛ پس سعی کنید که در شست‌وشوی مو هرگز زیاده روی نکنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی