[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

محدودیت برای زنان کارآفرین فرصت‌سوزی است ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس استاندار فارس خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را برای ارائه تسهیلات لازم به زنان کارآفرین به کار بسته‌ایم و در این راستا هر دستگاهی که فرصت‌سوزی کند، مورد بازخواست قرار خواهد گرفت و البته اجرای درست این وظایف نیز مورد تقدیر واقع خواهد شد.
دکترعنایت‌الله رحیمی در  شنبه ۳۰ آذر ماه در نشست تخصصی بانوان فعال استان فارس در حوزه کارآفرینی تولید و اقتصاد با بیان اینکه زنان یکی از پتانسیل‌های اساسی و سرمایه‌های بزرگ کشور محسوب می‌شوند که برای توسعه همه جانبه کشور باید به آنها میدان داد و توانمندی‌ها را به نمایش بگذارند، افزود: در کشورهای مختلف تفاوتی بین زنان در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و... قائل نمی‌شوند و ما نیز باید با هموار کردن مسیر طبق آموزه‌های دینی فرصت را برای فعالیت زنان هموار کنیم.
او همچنین با بیان اینکه با ایجاد تشکل‌های منسجم و بیان خواست‌ها به صورت قانونی مسیر فعالیت بهتر و جدی‌تر فعالیت زنان فراهم خواهد شد، گفت: در این صورت مجموعه تصمیم‌گیر به ندای زنان فعال پاسخ مثبت در چارچوب جامعه خواهند داد.
استاندار فارس تأکید کرد که اگر در حرکت‌های رو به جلو توسعه همه جانبه از ظرفیت زنان به خوبی استفاده نکنیم، جامعه دچار خسران خواد شد.
دکتررحیمی ادامه داد: وضعیت اقتصادی از گذشته تا امروز به هر دلیلی عرصه برای حضور بانوان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی محدود بوده است اما در سال‌های اخیر توسط معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری به جد در دستور کار قرار گرفته است و ما نیز تلاش کرده‌ایم تا زمینه‌های لازم در حد احتیارات فراهم کنیم، البته این مهم به معنای هموار شدن راه نیست که قطعا تا رسیدن به آن فاصله زیادی داریم که باید با تلاش تصمیم گیرندگان، تصمیم‌سازان و مجریان و خود زنان گام‌های بلندتری برداشته شود.
او بیان کرد: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت زنان استفاده بیشتری برای توسعه کشور ببریم باید به موضوع آموزش به صورت علمی و کاربردی توجه کنیم.
استاندار فارس همچنین خواستار حمایت‌های حقوقی و آموزشی از زنان کارآفرین در قالب تسهیلات لازم برای آشنایی بیشتر با علم، تجارت و تسهیلات و...شد و خاطرنشان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان نیز فضا و دریچه جدیدی برای زنان در عرصه تجارت در سطح گسترده جهانی فراهم می‌کند.
رحیمی با بیان اینکه بیش از ٢٠٠ هزار نفر از شاغلان فارس در بخش صنایع دستی مشغول به کار هستند، گفت: افزایش سطوح پروازی و ایرلاین‌های جدید نیز مراودات جدیدی در عرصه صنایع دستی و... برای زنان ایجاد می‌کند.
او با اشاره به وجود بیش از یک‌هزار و ۴۵۰ طرح اشتغال روستایی و ۵۱ طرح فراگیر اشتغال اشاره  و عنوان کرد: این طرح‌ها به بانک‌ها برای ارائه تسهیلات معرفی شده‌اند.
استاندار فارس همچنین با بیان اینکه اگرچه افت و خیزهای کلان، تحریم‌ها و سیاست‌ها بر بازار تأثیرگذار است اما بانوان چه در زمان جنگ و چه پس از آن تلاش‌هایی کردند که امروز نیاز به حمایت بیشتر دارند، تأکید کرد که کمیته‌های کاری برای علمیاتی شدن حل مشکلات بخش اقتصاد زنان راه‌اندازی شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی