[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۹
  • دوره جدید

وضعیت وخیم ۲۸ کرونایی در بخش‌های ICU ، روزنامه شیراز نوین

ابوذر پاریزی مدیر روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا دیروز شنبه هفدهم دی ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۱ هزار و ۹۵۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۱ هزار و ۵۱۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۱۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۸ هزار و ۹۸۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۴۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
وی خاطر نشان کرد: با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه یادآور شد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۰ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۷۲۶ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۶ هزار و ۳۲۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۵۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۱ هزار و ۹۰۹ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۵۸۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۳ هزار و ۹۸۰ دُز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی