[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

رشد ۹ درصدی اعتبارات هزینه‌ای فارس، روزنامه شیراز نوین

نهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال‌جاری ، به ریاست دکتر رحیمی استاندار فارس و با دبیری دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در سالن شهید قاضی استانداری برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دکتر نوروزی در این جلسه از رشد 34 درصدی بودجه سال آینده استان فارس نسبت به امسال خبر داد و تصریح کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان فارس در لایحه بودجه سال آینده رشد ٩٫٧ درصدی دارد.
وی گفت: اعتبارات هزینه‌ای استان فارس در لایحه بودجه سال آینده به ٨٠٣ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که در مقایسه با امسال ۷۱ میلیارد تومان افزایش داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس در عین حال خاطر‌نشان ساخت: امسال اعتبارات هزینه‌ای استان ٧٣٢ میلیارد تومان بود. دکتر نوروزی در خصوص جذب اعتبارات خزانه اسلامی در استان فارس نیز عنوان کرد: استان فارس در اعتبارات خزانه اسلامی نوع اول نزدیک به ۵ میلیارد تومان و در اعتبارات نوع دوم نیز بیش از ٧ میلیارد تومان جذب کرده است.
وی در خصوص بودجه‌های طرح‌های ملی استانی خاطرنشان کرد: بیش از ١۵٢ طرح در لایحه بودجه سال آینده با اعتباری افزون بر هزار و ٨١٨میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس ادامه داد: اعتبارات طرح‌های ملی- استانی در امسال بیش از هزار و ٣۵۶ میلیارد تومان بوده است. ارائه گزارش در ارتباط با عملکرد ظرفیت‌های‌مالی قابل پیگیری قانون بودجه سال‌های 1397 و 1398 توسط رؤسای دانشگاه‌های‌علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی فارس، فسا و جهرم و بررسی پیشنهادهای کارگروه های تخصصی ذیل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به انضمام مطابقت پیشنهادهای کارگروه‌های‌تخصصی با شرح وظایف مندرج در آیین نامه اجرایی شورا و اولویت‌های تخصصی از مهم‌ترین دستور‌کارهای دیگر این جلسه بود.
مهندس عبدالحمید سنگی معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس نیز در خصوص اهداف سامانه زیرساخت داده‌های‌مکانی که با هدف تهیه و بارگذاری اطلاعات و آمار مورد نیاز دستگاه‌های‌اجرایی به صورت استانی طراحی شده است توضیحاتی را به اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس ارائه داد.
مهندس علی سلحشوری معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، نیز در خصوص بودجه استان فارس مطالبی را بیان کرد. 
لازم به ذکر است، این جلسه که بیش از 2 ساعت به طول انجامید، با رونمایی از سامانه زیرساخت داده‌های‌مکانی استان فارس و با تصویب چند مصوبه به‌کار خود پایان داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی