[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

سلطانی‌فر: کشتی گل‌سرسبد ورزش ماست، روزنامه شیراز نوین

وزیر ورزش گفت: کشتی گل سر سبد ورزش است و بیشترین تخصیص را گرفته و یکی از بهترین تیم‌های مدیریتی در فدراسیون کشتی حضور دارد.
مسعود سلطانی فر صبح دیروز در حاشیه بازدید از خانه کشتی با ابراز رضایت از شرایط کنونی مدیریتی در کشتی ایران اظهار داشت: یکی از بهترین تیم‌های مدیریتی ورزش در فدراسیون کشتی حضور دارد. خوشبختانه در این پنج ماه اخیر آرامش در کشتی ایجاد شده و زمینه اصلی موفقیت که دور شدن از حاشیه‌ها و جنجال‌هاست رخ داده است. مطمئناً اگر همیشه این آرامش حفظ شود، زمینه موفقیت وجود خواهد داشت.
وی گفت: خوشبختانه در این مدت تلاش خوبی هم شد و اکثر تیم‌ها هم نتایج خوبی گرفتند. برگزار نشدن جام جهانی کشتی هم اتفاقی خاص بود که از کشورمان گرفته شد. در هر صورت همه تلاش‌ها باید به سمتی برود که جدا از ترویج ارزش‌های اخلاقی و اسلامی، بتوانیم در بزرگ‌ترین میدان ورزشی که المپیک است نتیجه‌ای در شأن مردم ایران بگیریم.
وزیر ورزش با اشاره به ساخت و سازهای اماکن ورزشی در سراسر کشور به صورت میانگین روزی سه پروژه افتتاح می‌شود، تصریح کرد: با وجود همه این اتفاقات خوب که در ورزش رخ می‌دهد، اگر نتوانیم در آوردگاه‌های بزرگی چون بازی‌های آسیایی، بازی‌های المپیک و رقابت‌های قاره‌ای و جهانی نتیجه بگیریم، به چشم نمی‌آید. بنابراین ماحصل این تلاش‌ها باید در رویدادهای مهم ورزشی منجر به کسب نتیجه شود.
وی در سخنانش به مشکلات پیش روی وزارت برای تخصیص‌های مالی به فدارسیون‌ها اشاره کرد و توضیح داد: در شرایط کنونی اقتصادی تأمین اعتبارات به سختی صورت می‌گیرد، ولی با این وجود از خودم تا معاون وزیر ورزش تمام تلاش خود را می‌کنیم تا اعتبارات ابلاغ شده را از خزانه بگیریم و به موقع در اختیار فدراسیون‌ها قرار دهیم.
سلطانی فر در ادامه بیان کرد: سال ۱۳۹۰ درآمد حاصل از صادرات نفت ۱۲۰ میلیارد دلار بوده و امسال با گذشت ۸ سال این رقم به ۱۲ میلیارد دلار یعنی یک دهم تقلیل یافته است. وقتی منابع مالی تا این حد کاهش پیدا می‌کند به تردید تورم مشکلات معیشتی عدم سرمایه‌گذاری و… نیز گریبانگیر می‌شود.
وزیر در بخش دیگری از سخنانش وضعیت کشتی را مورد بررسی قرار داد و با حرفه‌ای توصیف کردن تیم مدیریتی فدراسیون کشتی گفت: تیم فعلی به عنوان گروهی صاحب نظر، کارشناس و افرادی شناخته شده که قهرمانی جهان و المپیک را در کارنامه ورزشی خود دارند و یکی از بهترین تیم‌های مدیریتی ورزش در فدراسیون کشتی حضور دارد. بدون اینکه شعار بدهم بسیار امیدوارم این تیم بتواند نتیجه بگیرد و موجبات عزت کشور را فراهم کند.
وی اضافه کرد: هم اکنون بیشترین تخصیص‌ها به رشته کشتی داده شده؛ چون تمرکز ما روی رشته‌های المپیکی است. حتی اعتبار فوتبال هم به آنها داده نشده، البته در مورد تیم فوتبال امید این موضوع متفاوت است.
سلطانی‌فر در پایان گفت: در هر صورت خیالتان راحت باشد تمرکز ما روی رشته‌های المپیکی است تا بچه‌ها بتوانند در بزرگ‌ترین رویداد ورزشی برای کشور افتخارآفرین باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی