[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

وعده ۴۰۰ میلیاردی برای خط یک مترو شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز گفت: تکمیل خط یک مترو شیراز به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با همکاری بانک‌شهر تا پایان فروردین‌ماه امسال به همین مبلغ اوراق مشارکت به فروش می‌رسد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، محمدحسن اسدی با بیان اینکه همکاری مدیریت بانکی و مدیریت شهری سبب پیشرفت پروژه‌های عمرانی شهر شیراز شده است، اظهار داشت: وظیفه و ماموریت اصلی شهرداری شیراز در راستای رضایت‌مندی حداکثری شهرنشین‌ها و مردم است و یکی از ملزومات این رضایت‌مندی تامین وسایل و منابع مالی است.
اسدی تصریح کرد: در این زمینه بانک شهر یکی از ظرفیت‌های موجود است که در کنار شهرداری‌ها به ویژه کلان‌شهرها که سهامداران عمده این بانک هستند به ارائه خدمات مستقیم و غیر مستقیم به شهروندان می‌پردازد. وی با بیان اینکه بانک شهر تاکنون 3 بار عامل فروش و انتشار اوراق مشارکت شهرداری شیراز بوده است بیان کرد: شهرداری شیراز برای اتمام خط یک پروژه مترو شیراز به 400 میلیارد تومان نیاز دارد که در فروردین ماه با عاملیت بانک شهر به همین میزان اوراق مشارکت برای تامین منبع مالی این پروژه به فروش می‌رساند. معاون مالی و اقتصادی شهردار شیراز با بیان اینکه سیاست‌گذاری بانک شهر توسط سهامداران شکل می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرداری شیراز یکی از سهامداران کلان است و در سیاست‌گذاری این بانک نقش دارد، ظرفیت‌های این بانک در راستای اهداف مدیریت شهری و اجرای پروژه‌های مدیریت شهری و خدمات شهری به کار گرفته شده است. وی افزود: شعار بانک شهر تحول و نوآوری در خدمت است و به نظر من تاکنون کارهای بدیع و جدیدی توسط این بانک صورت گرفته که به عنوان نمونه می‌توان به شهرنت‌ها اشاره کرد که در 2 سال گذشته با ارائه خدمات الکترونیکی تحولی در خدمت‌رسانی ایجاد کردند. اسدی با اشاره به اهمیت دادن مدیران بانک شهر به خدمات‌رسانی صحیح، گفت: در ایام نوروز مدیران بانک‌های شهر در محل کار حضور یافتند تا از نزدیک شاهد خدمات‌رسانی در تعطیلات باشند و این خدمات در نوروز هر سال گسترده‌تر و باکیفیت‌تر از سال‌های پیشین بود.
معاون مالی و اداری شهردار شیراز همچنین از ارائه تسهیلات بانک شهر به 5 هزارپیمانکار شهرداری این شهر برای انجام پروژه‌های عمرانی شیراز خبر داد.
محمدحسن اسدی با بیان این‌که بانک شهر تنها بانکی است که به صورت مستقیم به مدیریت شهری سرویس‌دهی می‌کند، اظهار کرد: پیش از این جای خالی یک بانک یا مؤسسه مالی در زمینه فعالیت‌های مدیریت شهری احساس می‌شد که در حال حاضر با کمک‌های مالی بانک شهر این جای خالی جبران شده است. 
وی با اشاره به این‌که بانک شهر، بانک عامل شهرداری‌ها به ویژه در کلان‌شهرهاست، افزود: در 7 سال فعالیت بانک شهر، شهرداری شیراز از ظرفیت‌های این بانک به بهترین صورت ممکن، بهره برده است و در این مدت 5 هزار پیمانکار برای انجام پروژه‌های عمرانی توسط شهرداری به بانک شهر معرفی شده و تسهیلات دریافت کردند.
 اسدی در ادامه تصریح کرد: بخشی از اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های عمرانی شیراز توسط بانک شهر تامین می‌شود و از این رو، در سال‌های گذشته با حمایت‌های این بانک، بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام سطح شهر به پایان رسیده و تکمیل شده است. معاون مالی و اداری شهرداری شیراز خاطر نشان کرد: مطالبات پیمانکاران از طریق تسهیلات این بانک پرداخت شده است و در تمام پروژه‌های عمرانی رد پای بانک شهر دیده می‌شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی