[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

مُرّ قانون ملاک عمل هیئت‌های بازرسی باشد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، عبدالرضا قاسم‌پور در جلسه‌ای‌که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور هئیت‌های‌بازرسی استان‌های‌کشور و رئیس و اعضا هیئت بازرسی مرکزی برگزار شد به تعامل و همکاری مناسب بین هیئت‌های‌بازرسی، اجرای و نظارت در استان فارس اشاره کرد و افزود: هیئت‌های‌بازرسی در همه 36 شهرستان استان فعال هستند و علاوه بر برگزاری همایشی با حضور استاندار محترم دوره‌های‌آموزشی برای اعضا ، بازرسان و سربازرسان  اجرایی شده و همچنان نیز ادامه دارد.
قاسم‌پور همچنین با اشاره به حضور فعال هیئت بازرسی در جلسات ستاد انتخابات استان و ستاد پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم انتخاباتی، اظهار کرد: تخلفات احتمالی از سوی کاندیدها و یا دستگاه‌های‌اجرایی به دقت رصد شده و گزارش‌های‌مربوطه به هیئت‌های‌اجرای، نظارت و هیئت مرکزی بازرسی و ستاد پیشگیری ارسال‌می‌شود.
رئیس هیئت بازرسی استان فارس بیان کرد: طی مکاتبات انجام شده و همچنین در شورای اداری  استان از همه افرادی که تریبون و جایگاهی در اختیار دارند خواسته‌ایم بی‌طرفی خود در انتخابات را حفظ کنند و در راستای تقویت مشارکت هر چه با شکوه‌تر مردم گام بردارند.
وی همچنین از اعلام شماره تلفنی ویژه علاوه بر شماره 111 برای گزارش تخلفات انتخاباتی از سوی مردم در استان خبر داد.
رئیس هیئت بازرسی استان همچنین در بخش دیگری از این جلسه خطاب به اعضا هیئت‌های‌بازرسی شهرستان ها، گفت: مبنای کار هیئت‌های‌بازرسی باید مُرّ قانون باشد و بازرسان و سربازرسان از میان افراد سالم، توانمند، باتجربه در برگزاری انتخابات انتخاب شوند.
قاسم پور بر لزوم تعامل و همکاری هیئت‌های‌بازرسی با هیئت اجریی و نظارت و ستاد پیشگیری از وقوع تخلفات انتخاباتی تأکید کرد و افزود: رصد دقیق و جدی درباره تبلیغات پیش از موعد کاندیداها و یا تخلفات دستگاه ها، شوراهای شهر  و روستا و دهیاری‌ها‌و شهرداری‌ها‌در دستور کار هیئت‌های‌بازرسی قرار داشته‌باشد.
در این جلسه همچنین علی طالبی، رئیس هیئت مرکزی بازرسی که به صورت ویدئو کنفرانس در جلسه شرکت داشت از  عملکرد هیئت‌های‌بازرسی استان‌های‌فارس و کرمانشاه تقدیرکرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی