[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

توسعه فارس بدون سیاست ، روزنامه شیراز نوین

دکتر محمدهادی ایمانیه گفت: از همه صاحب‌نظران، پیشکسوتان و نخبگان دعوت می‌کنم خارج از طیف‌های سیاسی و دسته بندی‌های مختلف، ظرفیت‌های هر شهرستان را برای گنجاندن در سند توسعه به فرمانداران و مسئولان شهرستان ارائه کنند. به گزارش شیراز نوین به نقل از  اداره کل روابط عمومی ‌و امور بین‌الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه سیزدهمین شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه کار تدوین سند برنامه‌ توسعه ۳۷ شهرستان فارس آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال آینده این سند آماده شود، افزود: این اسناد پس از تدوین، در شورای برنامه‌ریزی استان مصوب خواهد شد؛ از همه صاحب‌نظران، پیشکسوتان و نخبگان دعوت می‌کنم خارج از طیف های سیاسی و دسته بندی‌های مختلف، ظرفیت های هر شهرستان را برای گنجاندن در سند توسعه به فرمانداران و مسئولان شهرستان ارائه کنند.
استاندار فارس با اشاره به اینکه برنامه هفتم توسعه توسط دولت محترم در دست تدوین است، اظهار کرد: تا کنون بیش از ۱۰۰ پیشنهاد برای گنجاندن در این برنامه در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تصویب و برای ارسال به تهران آماده شده است‌.
دکتر ایمانیه در بخش دیگر سخنان خود به کمبود زمین برای اجرای طرح نهضت ملی جهش مسکن در شهرستان استهبان اشاره کرد و افزود: در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با الحاق ۷۰ هکتار از اراضی ملی به منظور تأمین زمین مورد نیاز مسکن در شهرستان استهبان موافقت شد.
وی ادامه داد: همت دولت بر این است که مسکن ملی در شهرستان‌ها حتی المقدور به‌صورت یک‌طبقه ساخته شود؛ درصورتی که زمین‌های دیگری برای این کار در استهبان تأمین شود امکان ساخت مسکن ویلایی در این شهرستان نیز وجود دارد.
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه از برنامه‌ریزی برای ایجاد چهارمین مرکز داده کشور در شهر جدید صدرا خبرداد و گفت: کلیات این طرح مصوب شده و تأمین ۲۰ هکتار زمین مورد نیاز اجرای این طرح در شورای برنامه‌ریزی فارس مصوب شد که تا پایان سال جاری عملیات اجرایی ساخت این مرکز در شهر جدید صدرا آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: مرکز داده‌ فوق به‌عنوان تنها مرکز جنوب کشور در مسیر خدمت رسانی قرار خواهد گرفت که از ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی و سایر رشته‌های مرتبط برخوردار خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی