[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

مشروعیت انتخابات با مشارکت است ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز یازدهم اسفند ۱۴۰۲ تأکید کرد: زمینه و شرایط برای مشارکت احزاب و جریان‌های قانونی و همه کسانی که می خواهند در انتخابات مشارکت کنند را فراهم می‌کنیم.
به گزارش شیراز نوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس ،اسماعیل محبی پور در گردهمایی فرمانداران شهرستان‌های استان فارس در شیراز افزود: به عنوان کارگزاران نظام و خدمتگزار مردم، باید بکوشیم که مشارکت حداکثری در انتخابات شکل گیرد.
وی گفت: علاوه بر تلاش برای مشارکت حداکثری مردم، وظیفه دیگر ما فراهم کردن زمینه و شرایط برای مشارکت احزاب و جریان‌های قانونی و همه کسانی است که می‌خواهند در انتخابات مشارکت کنند.
معاون استاندار فارس تأمین امنیت انتخابات را از دیگر مأموریت‌های دست اندرکاران این امر دانست و گفت: باید با حداکثر ظرفیت، امکان حضور مردم در این انتخابات را در یک فضای کاملاً امن فراهم کنیم.
محبی پور به تأمین امنیت انتخابات در دوران دفاع مقدس و شکست دشمن بعثی در تحت الشعاع قراردادن انتخابات ایران با حضور و مشارکت پرشور مردم در آن مقطع زمانی اشاره کرد و گفت: در زمان جنگ هشت ساله، رژیم بعث عراق تهدید کرد که در روز انتخابات بمباران می‌کند و در آن روز مردم بدون ترس در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در ادامه یادآور شد: یکی از نقاط قوت نظام جمهوری اتکا و رجوع به آرا و نظر مردم است.
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای جمهوریت و اتکای به آرای مردم شکل گرفته است و اولین اتفاق در جمهوری اسلامی هم رجوع به نظر با برگزاری رفراندوم بود.
محبی پور افزود: برگزاری این رفراندوم در تاریخ جهان بی‌سابقه است که یک حکومت که تازه شکل گرفته انتخاب این که چه نظام و حکومتی حاکم شود را به عهده مردم بگذارد و تا هر آنچه مردم اراده می کنند همان شود و این یک اتفاق بسیار مهم بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با اشاره به برگزاری افزون بر 40 انتخابات در کشور از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون گفت: در کنار برگزاری این تعداد انتخابات، نظام جمهوری اسلامی نیز ثابت کرده که امانت دار رأی مردم است.
محبی پور در ادامه تأکید کرد:‌ همه ما به عنوان مسئولان در کشور و نظام این مسئولیت را بر عهده داریم که نسبت به برگزاری انتخاباتی سالم و بدون خدشه برگزار کنیم.
وی افزود: در بحث انتخاب اصلح نیز ما وظیفه‌ای جز تبیین و تذکر بر عهده نداریم و اینکه چه فردی باید انتخاب شود را مردم تعیین می‌کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: باید از انجام هر اقدامی که شائبه دخالت در انتخابات را ایجاد می‌کند خودداری کنیم چرا که اگر چنین شائبه‌ای ایجاد شود مردم انگیزه‌ای برای شرکت در انتخابات نخواهند داشت و این خیانت با مردم، آرای مردم و جمهوری اسلامی است و قطعاً با کسانی که این مسئله را رعایت نکنند برخورد می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی