[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۸
  • دوره جدید

تحریم کمترین تأثیر را بر صنعت گردشگری دارد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت الله رحیمی که در یکصد و  شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر شیراز حضور یافته بود ضمن تشکر از اقداماتی که شورای پنجم شهر شیراز و شهرداری انجام داده‌اند، عنوان کرد: علاوه بر کارهای انجام شده باید از آنچه انجام نشده از جمله عدم شفافیت، صادق نبودن با مردم، عدم پاسخگویی به مطالبات مردم و شهر فروشی نیز تقدیر کنیم؛ چرا که شورای پنجم و شهرداری شیراز کوشیده‌اند گام جدید در راستای شفاف‌سازی و پاسخگویی بردارند. وی با بیان اینکه در بعضی شهرها شاهد ایجاد پرونده‌های قضایی به سبب تخلفات و یا رعایت نشدن قانون بودیم اما شورای شهر و شهرداری شیراز با حرکت بر مدار قانون از وقوع چنین رویدادهایی جلوگیری کرده است. نماینده عالی دولت در استان فارس هدف خود از حضور در صحن علنی شورای شهر شیراز را ابراز این موضوع دانست که مجموعه مدیریت استان شهرداری را از دستگاه‌های پیشرو در خدمات‌رسانی به مردم می‌داند. وی با اشاره به اینکه شهرداری شیراز جمعیت زیادی در سطح استان را پوشش می‌دهد، بر اهمیت جایگاه شهرداری و شورای شهر شیراز در ایجاد رضایتمندی مردم تأکید کرد.
دکتر رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط کنونی کشور و تنگناهای ناشی از تحریم‌ها و فشارهای بین المللی اشاره کرد و یادآور شد: بی‌تردید این فشارها و تنگناها بر عملکرد همه دستگاه‌ها‌ از جمله مدیریت شهری بی‌اثر نخواهد بود.
وی بیان کرد: زمانی که قرار است ۴۵۰ هزار میلیارد  وارد سبد درآمدی کشور شود و  ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از این درآمد از طریق فروش نفت تأمین می‌شود بی‌شک تحریم‌هایی که فروش نفت را محدود کرده که این درآمد را با مشکل رو به رو خواهد کرد.
استاندار فارس ادامه داد: به رغم این مشکلات ارزیابی کلی نشان می‌دهد شهرداری و شورای شهر شیراز همه تلاش خود را برای خدمت‌رسانی صادقانه به مردم‌انجام داده‌اند. وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان نیز  همواره از اقدامات قانونی شورا و شهرداری شیراز حمایت کرده است که این حمایت در نگاهی عالمانه و منصفانه کاملاً مشهود است. 
نماینده عالی دولت در استان فارس راهکار برون رفت از مسایل و مشکلات کنونی را توجه به داشته‌ها و سرمایه‌های‌انسانی و طبیعی از سوی مدیریت شهری دانست و اظهار کرد: شهرداری‌ها ‌باید بکوشند به رغم محدودیت‌ها ‌در زمینه سرمایه‌گذاری تلاش بیشتری کنند. وی ادامه داد: بی‌تردید پتانسیل گسترده گردشگری یکی از مناسب‌ترین زمینه‌های ‌سرمایه‌گذاری است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد چرا که تحریم‌ها‌کمترین تاثیر را بر صنعت گردشگری دارند و می‌تواند به عنوان راه مناسبی برای کسب درآمد مد نظر باشد. دکتر رحیمی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری باید سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را در اولویت قرار داده و تسهیل کنند، عنوان کرد: مجموعه دستگاه‌های‌حاکمیتی نیز باید در این مسیر به رفع موانع کمک کنند. استاندار فارس با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر شیراز اقدامات خوبی در حوزه حمل و نقل درون شهری انجام داده‌اند، ابراز امیدواری کرد، با توسعه و تکمیل خط یک و خط دو در پایان فعالیت این دوره از مدیریت شهری دو خط مترو در اختیار شهروندان شیرازی قرار بگیرد. دکتر رحیمی با بیان اینکه شفافیت ایجاده شده در شهرداری و شورا مناسب است ، اظهار کرد: این شفافیت باید گسترش داده شود تا همه مردم اقناع شوند که همه تصمیمات بر اساس توجه به منافع عمومی گرفته می‌شود. وی با بیان اینکه سلامت اداری در سیستم‌هایی که با امور مالی و ارزش افزوده و ارباب‌رجوع سر و کار دارند باید بیشتر مورد توجه باشد، توسعه خدمات الکترونیک و نظارت عمومی را در تقویت سلامت اداری مؤثر دانست. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی در پیش است، اظهار کرد: به رغم وجود بعضی گلایه‌ها ‌و نگرانی‌ها ‌در میان مردم، اعضا شورا به عنوان نمایندگان مستقیم مردم می‌توانند منشاء بسیاری از این نگرانی‌ها‌ و گلایه‌ها ‌را تشریح کرده و برای برگزاری هر چه با شکوه‌تر انتخابات با مشارکت حداکثری مردم کمک کنند. وی ادامه داد: بی‌شک در نظام جمهوری اسلامی که مبتنی بر آرا مردم بنا نهاده شده است، حضور مردم در انتخابات سبب خواهد شد مشارکت آنها در تعیین سرنوشت خود و تصمیمات کشور تقویت شود. دکتر رحیمی تأکید کرد: صندوق رأی کم هزینه‌ترین راه برای اصلاح امور و اداره کشور و تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است. استاندار فارس همچنین در پاسخ به انتقادات یکی از اعضا شورا در خصوص کمبود گاز ال.پی‌.جی در مناطقی از شهر شیراز بیان کرد:  سال ۹۲ تنها ۶۸۳ روستا در استان گازرسانی شده بود که این تعداد هم اکنون به ۱۹۰۲ روستا افزایش یافته و رشد ۱۷۸ درصدی را نشان می دهد. وی ادامه داد کمبود ال.پی جی به دلیل تحریم‌هایی که فروش نفت را محدود کرده رخ داده است چرا که در شرایطی که فروش نفت با محدودیت مواجه است بخشی از ال‌.پی.جی‌صادر می‌شود. وی همچنین از افزایش ۲۵ درصدی توزیع ال‌.پی.جی خبر داد و عنوان کرد: به منظور نظارت بهتر توزیع درب منازل انجام می‌شود. وی در پایان گفت: عده قلیلی در کشور صدای بلندی دارند و همواره با هدف پرده دری منتخبین مردم را هدف قرار می‌دهند، یادآور شد: این شیوه با اخلاق اسلامی و روح فرهنگ ایرانی سازگاری ندارد و مورد پذیرش نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی