[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

کار در دانشگاه یک مسئولیت بسیار سنگین است ، روزنامه شیراز نوین

در نخستین دیدار سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، بر عزم جدی و تلاش در امور آموزش اخلاق پزشکی و مهارت‌های‌ هفتگانه زندگی در مهارت‌آموزی و تصمیم‌گیری‌های ‌بالینی دانشجویان پزشکی و همچنین اجرایی و کاربردی بودن پایان نامه‌های‌دانشجویی، تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی»، گفت: اعتقاد ما بر این است که خدمتگذار مردم بودن، نتیجه خوبی در پی دارد که شهادت سردار سلیمانی، نتیجه این اعتقاد، عظمت، شخصیت و رفتار نیکو است.
آیت الله دکتر «لطف الله دژکام» ارایه و انجام خدمات بهداشت و درمان و کار در دانشگاه را یک مسئولیت بسیار سنگین دانست و عنوان کرد: ارایه خدمات سلامت  نزدیک به پنج میلیون جمعیت استان فارس، گوشه‌ای ‌از وظایف مجموعه سلامت فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.
او بر اهمیت صمیمیت و ایجاد مسیر همکاری و تعامل بین نهادها و ارگان‌ها‌در راستای پیشبرد اهداف سلامت و تلاش برای ایجاد مشارکت در راستای سیاست‌های‌کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری تأکید کرد.
آیت الله دژکام با اشاره به رویکرد جدی و عمیق وزیر بهداشت در رابطه با موضوع مهم «آموزش و پژوهش» در حوزه بهداشت و درمان، گفت: باید نسبت به مسایل آموزشی بازنگری انجام شود.
او ادامه داد: با توجه به سیستم آموزشی موجود، ‌می‌توان در بخش‌های‌پژوهشی، آموزشی و طراحی مدل‌ها‌ از سیستم اخلاق پزشکی اسلامی ایرانی استفاده کرد، زیرا در تمدن ما ایرانیان نکاتی وجود دارد که باید به آن افتخار کرده و در امور آموزش و مهارت‌آموزی از آن استفاده شود و این موارد در امور زندگی، قابل اجرا و ارایه است. نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ابراز امیدواری کرد تا با تلاش مسئولان مجموعه سلامت فارس و جامعه دانشگاهی، همگی از خدمتگذاران امام‌زمان(عج) بوده و پرونده قابل توجهی در پیشگاه خداوند داشته‌باشیم.
دعوت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از امام جمعه شیراز برای شرکت در نشست‌های‌هیئت رئیسه و استفاده از نقطه‌نظرات تأثیرگذار وی در راستای پیشبرد اهداف سلامت
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار گفت: هدف از این دیدار بهره‌مندی از بیانات و هم‌اندیشی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس است و از آیت‌الله دکتر دژکام برای شرکت در نشست‌های‌هیئت رئیسه و هم‌اندیشی و استفاده از نقطه‌نظرات تأثیرگذار او در راستای پیشبرد اهداف سلامت، دعوت کرد.
دکتر «سید منصور کشفی» مشاورعالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز درباره فعالیت‌های‌آموزشی مجتمع آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از مقطع ابتدایی تا دانشگاه به تربیت و تعلیم‌ می‌پردازد، توضیحاتی ارایه داد و عنوان کرد: در این مجتمع آموزشی، چندین کتاب برای مهارت‌های‌زندگی در آموزش دانش‌آموزان استفاده‌ می‌شود.
در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «حمید‌مقامی» مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار بیان کرد: همانند گذشته شهادت ‌می‌دهم که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بهترین نیروهای ارزشی، علاقه‌مند، معتقد و وظیفه‌شناس دانشگاه هستند که برای مدیریت و پیشبرد اهداف دانشگاه تلاش ‌می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی