[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

آسیب دیدگی دست زن میانسال در هم‌زن برقی، روزنامه شیراز نوین

بی‌حتیاطی زن خانه‌دار هنگام کار با هم‌زن برقی، موجب آسیب‌دیدگی انگشتان دست وی شد.
به گزارش پایگاه خبری 125، وقوع این حادثه ساعت 22:19 دقیقه توسط شهروندان به سامانه 125 اطلاع داده شد که بلافاصله گروه امداد و نجات از ایستگاه 4 سازمان آتش‌نشانی شیراز به محل حادثه در خیابان نیایش اعزام شدند. در این حادثه زنی40 ساله در منزل مسکونیش مشغول کار با هم‌زن برقی بود که ناگهان دست وی بر اثر بی‌احتیاطی و رعایت نکردن اصول ایمنی درون هم‌زن فرورفت و انگشتان دست وی دچار آسیب دیدگی شد.
نیروهای آتش‌نشانی در حضور عوامل اورژانس، بدنه هم‌زن را برش داده و پس از رهاسازی دست مصدوم، وی را برای انجام اقدامات درمانی لازم در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند.
شایان ذکر است کارشناسان سازمان آتش‌نشانی همواره به خانواده‌ها‌ و کسانی که با هم‌زن و یا چرخ گوشت‌های‌خانگی و صنعتی سر و کار دارند توصیه ‌می‌کنند هنگام کار با این وسیله، جانب احتیاط را رعایت کرده و از لوازم استاندارد استفاده کرده و دست خود را بیش از حد مجاز درون گلویی فرو نبرند. 
کارشناسان این سازمان تأکید‌ می‌کنند در صورتی که دست فرد یا کودکی در چرخ گوشت و یا هم‌زن‌های‌برقی گیر کرده و خروج آن امکان‌پذیر نباشد، ضروری است کوچکترین حرکتی به دست یا وسیله برقی ندهند و بلافاصله در تماس با سامانه 125 از آتش‌نشانی درخواست کمک کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی